Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 11:43
 
38 yıl sonra doyasıya gezdi!
Dilovası Haberi
38 yıl sonra doyasıya gezdi!

Dilovası Engelli Aileleri Derneği (DENAD),  38 yıldır evinden çıkamayan yürüme engelli Remzi Kaya’ya Akülü Sandalye hediye etti.

Dilovası’nda Faaliyet sürdüren Dilovası Engelli Aileleri Derneği (DENAD) ilçedeki engellilerin ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olduğu gibi zaman zaman farklı illerde yaşan engelli bireylerin taleplerini de karşılıyor. Son olarak sosyal medya üzerinde kendilerine Ağrı ili Eleşkirt ilçesine bağlı Goncalı Köyünde ulaşan takipçinin isteği üzerine doğuştanEngelli 3 kardeşten biri olan 38 yaşındaki Remzi Kaya'nın ihtiyacı olan akülü arabanın karşılanması içinyardım istemişlerdi. Yapılan paylaşıma sesiz kalmayan Bingöllü hayırsever iş adamı Metin Güneşten temin ettiği akülü sandalye engelli vatandaşa ulaştırılmak üzere Ağrı Doğuş seyahat firmasına Remzi Kaya’ya ulaştırıldı.

SİZ GİDİN BEN DOLAŞACAĞIM

Evden dışarı çıkamayan engelli Remzi kaya arabasına bindikten sonra dışarı çıkıp arabasıyla dolaşmaya başladıktan sonra aile bireylerine siz eve gidin ben dolaşacam diyerek mutluluğunu dile getirdi. Yaşadığı köyü doyasıya gezen Remzi Kaya, DENAD yetkililerine teşekkür etti. DENAD olarak Tek amacımız gerek ilçemizde gerek ilimizde gerek diğer illerimizde sadece gönül köprülerini kurmaktır. Bu gönül köprülerini kurarken bizleri yalnız bırakmayan Bingöllü hayırsever iş adamımız Sn. Metin Güneş başta olmak üzere ulaşımda destek sağlayan Ağrı Doğuş seyahat firmasına ve bizleri destekleyen tüm hayırseverlerimize Teşekkür ediyor Allah razı olsun diyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 38, yıl, sonra, doyasıya, gezdi!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı