Haber Detayı
16 Ocak 2015 - Cuma 22:33
 
54 BİNA YIKILDI
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, vatandaşların şikayetleri ve ekiplerin tespitleri sonrası kaçak yapılarla ciddi bir şekilde mücadele edildiğini dile getirerek “İnşa halindeki binaların kontrollerin de kaçak yapıyla mücadele önemli bir yeri tutuyor.
Kocaeli Haberi
54 BİNA YIKILDI

Baraj havzalarında yapılaşmaya ekiplerimiz müsaade etmiyor. Uydu ve hava fotoğraflarından faydalanarak yapılaşmanın yıllar içerisindeki durumunu da rahatlıkla kontrol edebiliyoruz. Kentsel dönüşüm projelerini önemsiyorum. Vatandaşlarımızla beraber bu konuda ortak çalışma kentin faydasına olduğuna inanıyorum“ şeklinde konuştu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı İmar İşleri Şube Müdürlüğünün, şehrimizde kaçak yapılaşmalarının tespitleri ve yıkımı noktasında hassas çalışmalarına 2015 yılında da devam edeceğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu “775 sayılı gece kondu kanunu ve 3621 sayılı Kıyı kanuna aykırılığı tespit edilen 52 yapı 2014 yılında yıkıldı. Kentimizde kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Şehrimizi çirkinleştirecek ve yasalara aykırı davranan girişimlerinde önüne gececeğiz. Çalışma arkadaşlarımıza yapılar yükselmeden, vatandaşlarımızı öncesinde bilgilendirerek yanlışların yapılmasını başlamadan engellemeye çalışmaları talimatını verdim. Mağduriyetleri azaltarak, yasalar içinde tüm vatandaşların yaşamalarını hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.  

 HEDEFİMİZ DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT

2004 yılında göreve geldikleri andan itibaren şehrin çirkin görüntülerini ortadan kaldırmak için yoğun bir mücadele içersine girdiklerini belirten Başkan Karaosmanoğlu “Hedefimiz yaşanabilir bir kent. Bunu başarma anlamında çok iyi noktalara geldik. Eksik kaldığımız noktaları da daha fazla çalışarak ortadan kaldıracağız. Temel amacımız insanımızın daha mutlu bir yaşam sürdüğü bir kent ortaya çıkarmak. Bunu da sivil toplum örgütlerimizin katkılarıyla gerçekleştireceğimizi biliyoruz. Tüm ekibimizle beraber, ortak aklın çıkardığı her türlü doğru fikrin yanındayız. Katılımcı yerel yönetimin oluşmasında bu anlayışın çok önemli olduğunu da ayrıca belirtmeliyim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Büyükşehir, Belediye, Başkan, İbrahim, Karaosmanoğlu, vatandaşların, şi
Yorumlar
Haber Yazılımı