Haber Detayı
01 Ocak 2015 - Perşembe 10:29
 
Acil Servis Doldu Taştı! Sebep ne kaza ne başka birşey...
Yılbaşı gecesinde aşırı alkol alan çok sayıda kişi hastanelik oldu. Komaya giren şahıslar tedavisinden sonra bile ayağa kalkıp evine gidemedi.
- Haberi
Acil Servis  Doldu Taştı! Sebep ne kaza ne başka birşey...

Yılbaşı gecesinde aşırı alkol alan çok sayıda kişi hastanelik oldu. Alkol komasına giren bazı şahıslar, tedavisinin ardından bile evine gidemedi. Alkollü şahıslardan biri dondurucu soğuğa rağmen uzun süre hastane önündeki sedyede yattı.

AYAĞA KALKAMADI

Yeni yıl eğlencesini alkol alarak geçiren birçok kişi 2015'in ilk dakikalarını hastanede geçirmek zorunda kaldı. Aşırı alkol alarak komaya giren vatandaşlar, ambulanslarla hastanelere taşındı. Acil servisler tedavi için getirilen alkollü şahıslarla doldu. Şahıslardan biri, tedavisi tamamlanmasına rağmen evine gidemedi.

SOĞUKTA SEDYEDE YATTI

Ayakta durmakta zorlanan şahıs dondurucu soğuğa rağmen uzun süre hastane önündeki sedyede yattı. Hastanenin güvenlik görevlileri şahsı kendine getirmek için büyük çaba harcadı.

KUTLAMADAN SONRA GÖREV TEMİZLİKÇİLERE DÜŞTÜ

Öte yandan Etiler'deki Yılbaşı kutlamalarının ardından görev belediyenin temizlik işçilerine düştü. Binlerce kişinin katıldığı Yılbaşı kutlaması programından geriye kalan çöpler, organizasyondan kısa süre sonra toplandı.

Etiler'deki kutlamalar Kenan Doğulu'nun konseri ile tamamlandı. Havai fişek gösterisininin ardından kalabalık Doğulu'nun şarkılarına eşlik etti. Konserin sona ermesiyle birlikte kutlama alanı dakikalar içinde boşaldı. Geriye kalan çöpleri toplamak da Beşiktaş Belediyesi'nin temizlik görevlilerine düştü.

MADEN OCAĞI'NDA YILBAŞI

Zonguldak'ta, yeni yıla çalışarak giren maden işçileri, yerin metrelerce altında pasta keserek yılbaşını kutladı.

Kentteki özel maden işletmelerinde çalışan işçiler, yeni yıla çalışarak girdi. Kilimli İlçesi Gelik Beldesi'ndeki özel maden ocağında gece vardiyasında çalışan işçiler, yılbaşını yerin metrelerce altında kutladı. Saatler 00.00'a yaklaştığında işe ara veren işçiler, kalaslardan oluşturdukları yer sofrasının etrafında toplandı. İşçiler, Zonguldak'ın yanı sıra Soma ve Ermenek'te ölen maden işçileri için dua ettikten sonra yanlarında getirdikleri üzerinde 'Kazasız belasız nice senelere' yazılı pastayı kesti. Maden işçileri, kömür karası içindeki elleriyle birbirlerine pasta ikram etti. İşçiler, domates, salata, zeytin, peynir, soğan, ekmek ve meyve de bulunan sofrada yemeklerini yedikten sonra aralarında şarkı söyleyip yeni yılı kutladı.

TAKSİM'DE KOYUNLU KUTLAMA

Yeni yıl için Taksim'e getirilen 'Kınalı koyun' eğlenmeye gelen vatandaşların yoğun ilgisini çekti.

Yeni yıl kutlamaları için binlerce insanın sevdikleriyle akın ettiği Taksim'de yürüyen 'Kınalı Koyun' görenleri hayrete düşürdü. İstiklal Caddesi üzerinde sahibi Lokman Kürşat'ın ardından yürüyen Kınalı Koyun'a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bazı vatandaşlar koyunla selfie çekti.

Yeni yıl coşkusuna koyunuyla katılan Lokman Kürşat, "Bu yıl 3'üncü kez Kınalı koyunlaYılbaşı için buraya geliyoruz. Geçen yıl kalabalıktan kaybetmiştim. Sosyal medya aracılığı ile buldum. Bu yıl yine yeni yıl için buraya geldik" dedi.

KÖPRÜDE KUTLAMAYA POLİS ENGELİ

Boğaziçi Köprüsü'nde yeni yıla girmek için gelen araç sürücülerine, trafiği aksattıkları gerekçesiyle trafik polisleri engel oldu.

Saat 23.30'da Boğaziçi Köprüsü yakınlarında bekleyen vatandaşlar, saat 23.50'de köprüye doğru hareket etti.

Sürücüler Boğaziçi Köprüsü'ne geldiğinde polis engeliyle karşılaştı; sürücülerin araçlarından inmelerine izin verilmedi. Bir vatandaş ise çocuklarıyla birlikte köprüye yaya olarak gelip, boğazdaki havai fişek gösterilerini izledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılbaşı, gecesinde, aşırı, alkol, alan, çok, sayıda, kişi, hastanelik, oldu, Kom
Yorumlar
Haber Yazılımı