Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 13:33
 
AK Parti’ye geçişleri olay oldu!
Siyaset Haberi
AK Parti’ye geçişleri olay oldu!

İYİ Parti kontenjanından CHP listesinde seçilen Göknur Bektaş ile Cevat Yalçın’ın istifa ederek AK Parti’ye geçmeleri olay oldu. Sanki ilk defa parti değiştiren bunlar oldu

Darıca ve Kocaeli siyaseti son günlerde AK Parti’ye geçen Darıca Belediye Meclis üyelerini konuşuyor. Darıca Belediye Meclisi’nde İYİ Parti kontenjanından CHP listesinde seçilen Göknur Bektaş ile Cevat Yalçın’ın istifa ettikten sonra AK Parti rozeti takarak AK Parti’ye geçmeleri deyim yerindeyse bomba etkisi yarattı. Siyasi kulislerde iki ismin birden AK Parti’ye katılması AK Parti’nin başarısı olarak algılanırken CHP kanadında ise başarısızlıkla birlikte tartışmalara ve bölünmelere yol açtı. Seçim döneminde CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk’ün daha fazla oy alabilmek ve Göknur Bektaş ile Cevat Yalçın’ın çevresinden destek görebilmek için CHP’li olmamalarına rağmen listeye yazmakta ısrar etmesi sonucunda CHP listesinden seçime giren Bektaş ve Yalçın’ın CHP’den istifa etmeleri beklenen bir gelişme olmasına rağmen karalama kampanyasına dönüştürülmek isteniyor. Kulislerde ise CHP’nin, başarısızlığını örtmek için bu yönde bir algı kampanyası yürütmek istediği konuşuluyor. Zaten istifa sonrası parti içinde başlayan kavga ve mevcut ilçe yönetimi ile Yakup Törk ekibi arasında karşılıklı birbirlerini suçlama çabaları da bunu gösteriyor.

CHP'LİLERDEN AĞZA ALINMAYACAK HAKARETLER

Göknur Bektaş’ın CHP’li olmadığı ve İYİ Parti kontenjanından seçime girdiği bilinmesine rağmen ısrarla CHP’den istifa ettiği şeklinde algı yürütülmesi de bu karalama kampanyasının bir örneği olarak gösteriliyor. Göknur Bektaş’ın bir kadın meclis üyesi olmasına rağmen CHP’liler tarafından ağza alınmayacak derecede eleştiriler yapılması ve ağır ithamlarda ve iftiralarda bulunulması da ayrı bir eleştiri konusu oldu. Birçok ilçede İYİ Parti kontenjanından seçilen isimlerin istifa ederek İYİ Parti grubu olarak meclis üyeliğine devam ettikleri ortadayken zaten Göknur Bektaş’ın da CHP’den istifa etmesi malumun ilanı oldu.

AK PARTİ’YE GEÇMESİNİ HAZMEDEMEDİ

Bektaş ve Yalçın’ın AK Parti ailesine katılması sonrası yaşanan gelişmeler ise siyasi kulislerde “CHP’liler meclis üyelerinin AK Parti’ye geçmesini hazmedemedi. Bu nedenle karalama ve linç kampanyası yaparak ihanetle suçlamaya çalışıyorlar” şeklinde yorumlanıyor. AK Parti kanadında ise CHP’nin tam aksine başarı ve sevinç havası hakim durumda. İki meclis üyesiyle birlikte mecliste sandalye sayısını arttıran AK Parti’de özellikle Göknur Bektaş’ın aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olması da yaşanan sevinci arttırdığı ifade ediliyor.

AK PARTİ MUTLU

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay’ın katıldığı törenle AK Parti rozetlerini takan Bektaş ve Yalçın, partililer tarafından da oldukça sıcak karşılandı. Sosyal medyada da AK Partililerin Göknur Bektaş ve Cevat Yalçın’a “hoş geldiniz” mesajları yazarak kucak açtıkları görüldü. AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay ve Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’la birlikte AK Partili meclis üyelerinin de Göknur Bektaş ve Cevat Yalçın’a “Ailemize hoş geldiniz” diyerek AK Parti’ye katıldıkları için mutlu olduklarını söyledikleri ve yakından ilgilendikleri belirtiliyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’ye, geçişleri, olay, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı