979-072-9717
Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 09:31
 
Aras, ‘Savunma sistemimizi kendimiz yapmalıyız!’
Yeniden Refah Partisi Kocaeli il yönetim kurulu haftalık toplantısı, yeni il binasında İl Başkanı Mehmet Aras başkanlığında yaptı. Toplantıda konuşan Başkan Aras, S400’lerle ilgili açıklama yaparak, ‘Savunma sistemimizi kendimiz geliştirmeli ve başka ülkelerin inisiyatifine terk etmemeliyiz.” dedi.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Yeniden Refah Partisi Kocaeli il yönetim kurulu haftalık toplantısı, yeni il binasında İl Başkanı Mehmet Aras başkanlığında yaptı. Yapılan yönetim kurulu toplantısında, partinin temmuz ayı il divan toplantısının 21.07.2019 saat: 16.00- 19.00 arasında, Tütün Çiftlik Kültür Merkezi’nde yapılmasına karar verilirken, Devlet Eski Bakanı Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sacit Günbey katılacağı öğrenildi.

SAVUNMA ALANIMIZI BAŞKA ÜLKELERİN İNSİYATİFİNE BIRAKMAMALIYIZ

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Aras; S400’lerin ülkemize gelmeye başladığını belirterek; Bu dönemde ülkemizin tehdit algısı yükseldiği için hazır bir savunma sistemine acil ihtiyaç duyulmuş ve bunun tedariki Rusya’dan sağlanmıştır. Fakat buradan alınacak dersler vardır mutlaka kendi milli hava savunma sistemimizi üretme noktasında ARGE çalışmalarına hız vermeli ve kendi öz kaynaklarımızla savunmamızı gerçekleştirerek ülkemiz için olmazsa olmaz olan savunma alanını başka ülkelerin inisiyatifine terk etmemeliyiz.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Aras,, ‘Savunma, sistemimizi, kendimiz, yapmalıyız!’,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
979-072-9717