Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 09:09
 
Bakan Işık "Ağacın Kurdu İçerden Olur"
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 48 milyon 325 bin liraya ihale edilen ve temeli 2012 yılında atılan ve neredeyse bitme aşamasına gelinen Kocaeli Valiliği Hizmet Binası kompleksinde incelemelerde bulundu.
Kocaeli Haberi
Bakan Işık

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 48 milyon 325 bin liraya ihale edilen ve temeli 2012 yılında atılan ve neredeyse bitme aşamasına gelinen Kocaeli Valiliği Hizmet Binası kompleksinde incelemelerde bulundu. Bakan Işık, Cumhurbaşkanı ve başbakan arasına nifak sokma girişimleri olduğunu ve buna fırsat vermeyeceklerini söyleyerek "Ağacın kurdu içerden olur" sözünü hatırlatarak nifak girişimlerinin hepsinin sonuçsuz kalacağını söyledi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık İzmit'te D-100 Karayolu'nun kenarında bulunun mevcut Vilayet Binası'nın yetersiz kalması nedeniyle toplam 38 bin 194 metrekarelik alan üzerine inşa ettirilen yeni Valilik Hizmet Binası inşaatında incelemelerde bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Hükümetle Çankaya'nın arasının açılmasıyla ilgili kamuoyunda bir düşünce olduğu sorusu üzerine açıklama yapan Bakan Işık, "Tarih boyunca çok güzel bir söz var. 'Ağacın kurdu içerden olur' şeklinde. Maalesef içerden bir nifak sokma çabası sürekli var. Bu noktada çok dikkatliyiz ve bu noktada sayın başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız arasına nifak sokma girişimlerinin hiçbirisine hem cumhurbaşkanımız hem başbakanımız hem de bizler fırsat vermedik ve vermeyeceğiz. Türkiye'nin birlik ve beraberliğe son derece ihtiyaç duyduğu bir dönemdeyiz. Bu dönemde nifak girişimlerinin hiçbirisi başarıya ulaşamayacak inşallah hepsi sonuçsuz kalacak. 2015 seçim yılı bu ağacın içerisinde kurt ürer mi? Ben üremez diye düşünüyorum. Ürümemesi için ağacın iri ve diri olması önemli. Bu noktada da her birimiz dikkatli davranmak zorundayız. Ağacın kurt girmemesi için bütün şartların oluşması için hepimize görev düşüyor. Bu gayret içerisinde bu görev anlayışı içerisinde yolumuza devam edeceğiz. " dedi.

'BU AÇIKLAMAYI YADIRGADIM'

TÜSİAD' ın 'Cumhurbaşkanı muhatabımız değildir' açıklamasıyla ilgili soru üzerine yapılan açıklamayı yadırgadığını söyleyen Bakan Işık konuşmasına söyle devam etti:

"Ben bu açıklamayı yadırgadım. 2-3 defa çok gereksiz bir şekilde bizim muhatabımız başbakandır demesi, Cumhurbaşkanı devletin başıdır. Bir de sık sık vurguluyoruz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı ama halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanıdır. Dolayısıyla halkın seçtiği cumhurbaşkanını muhatap almamayı hangi kasıt hangi amaçla söyledi ama çok yadırganıcı bizim açımızdan garip bir açıklama oldu. Hiçbir şekilde katılmadığımız Türkiye Cumhuriyetinin seçilmiş cumhurbaşkanı kimsenin muhatap almayacağı bir kişi olamaz. "

'TÜRKİYE BÜYÜME PERFORMANSI YAKALAYACAK'

Türkiye'nin çok daha iyi bir büyüme performansı yakalayacağını söyleyen Bakan Işık, "Biliyorsunuz Türkiye 2014 yılına 17-25 Aralık operasyonlarıyla girdi. Türkiye'nin iç siyasi istikrarına direk hedef olarak bir darbe niteliğindeki bu operasyona ve Türkiye içerisinde geçirilen iki önemli büyük seçime rağmen makroekonomik dengelerini koruyarak cari açığını daha da düşürerek bütçe dengelerini koruyarak 2014 yılını bitirmiş oldu. Bence bütün bu olağan üstü gelişmelerine rağmen Türkiye'nin ihracatını ve makroekonomik istikrarını koruyor olması Türkiye açısından önemli bir başarıdır. 2014 yılına göre risklerin daha da azaldığı hele hele petrol fiyatlarının da düşüşüyle ülkenin çok daha iyi bir büyüme performansı yakalayacağı bir dönem olacağını düşünüyorum. "

'KRİPTOLU TELEFONLARI YARIN BAŞBAKANIMIZA TAKDİM EDECEĞİZ'

Kriptolu telefonlarla ilgili gelişme var mı sorusu üzerine Bakan Işık hazırlıkların tamamlandığını söyleyerek, "Kriptolu telefonları hazırladık. Yarın başbakanımıza takdim edeceğiz. Sayın başbakanımızın da bu konuyla ilgili talimatlarını da aldıktan sonra milli güvenlik kurulu genel sekreterlik aracılığıyla kaç tane telefon isteniyorsa üretip ilgili kurumlara ve kişilere dağıtılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilim, Sanayi, Teknoloji, Bakanı, Fikri, Işık, 48, milyon, 325, bin, liraya, iha
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı