Haber Detayı
09 Ocak 2015 - Cuma 18:15
 
BAKAN IŞIK SALONU SALLADI
Ak Parti Karabük İl Başkanlığı Kongresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Mehmet Ali Şahin’in katılımıyla gerçekleştirildi.
- Haberi
BAKAN IŞIK SALONU SALLADI

Yenişehir Kapalı spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kongrede ilk konuşmayı yapan Bakan Lütfi Elvan, Türkiye’de 12 yılda büyük gelişmeler olduğunu aktardı. Bakan Elvan, Türkiye’nin gelişmesinden içeride ve dışarıda rahatsız olan kesimler olduğunu ifade etti. Elvan, “Dünya değişti ve gelişti. O güçlü Türkiye’den rahatsız olan hem içeride hem de dışarıda kesimler var. Bunları sizler de biliyorsunuz. Ama bunlar başarılı olamadılar, olamayacaklar. Türkiye güçlenmeye devam edecek. Bakınız Türkiye’nin dört bir yanında, Ortadoğu’da, Afrika’da dünyanın neresine giderseniz oradaki insanlar Türkiye’deki gelişmeleri takip ediyor. Onlar şuna inanıyor. Türkiye güçlendikçe mazlumların kendi ayaklar üzerinde durabileceklerini inanıyorlar. Bu gün tüm 228 ayrı ülkede Türkiye’nin birimleri var. İşte bunlar Türkiye’nin misyonunu üstleniyorlar. Türkiye’nin gelişmişliğini üstleniyorlar. Oradaki mazlumlarımızın sıkıntılarını bizlere aktarıyorlar. Bizler de elimizden gelen desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz” dedi.
“DARBE GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN GÜÇLÜ DURUŞUMUZ BİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRDİ”
Darbe girişimlerine rağmen AK Parti iktidarının güçlü duruşunun kendilerini daha da güçlendirdiğini aktaran Bakan Elvan, şunları kaydetti:
bugüne kadar 5 milyar TL desteği Suriyeli kardeşlerimize harcadık. Onlara helal olsun. Bundan sonra da sadece Suriye değil diğer bölgelerdeki kardeşlerimize de desteklerimizi sürdüreceğiz. Darbe girişimlerine rağmen, bizim güçlü duruşumuz bizi daha da güçlendirdi. Daha güçlü istikrarı ve ekonomiyi sağladık. Türkiye ekonomik açıdan da sosyal açıdan da siyasal açıdan da demokratik açıdan da güçlenmeye devam ediyor. Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi cari açıktı. Son bir yılda cari açığımız yüzde 37 oranında düşüş gösterdi. Ekonomik açıdan Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. Karabük’e baktığımızda bugüne kadar 3 milyar TL yatırımı gerçekleştirdik. Ulaştırma Bakanlığı’na ait yatırımlar da yaptık. Bugün bölünmüş yollar var.KastamonuBartınZonguldak nereye bakarsanız bakın güçlü bir yatırımla karşılaşırsınız. Bugün Zonguldak-Karabük yolunu 72 kilometre kısaltıp 16 tünel inşa ettik. 2015 yılında açacağımız tünel uzunluğu 128 kilometredir. Biz tam 80 yılda yapılanın 2.5 katını 2015 yılında yapıyoruz. Bizim farkımız budur. Gençler yarının geleceği sizlere emanet. Bu hükümete sahip çıktığınız sürece, partimizin kurucusu Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığınız sürece, Başbakanımıza sahip çıktığınız sürece bu millet güçlenmeye ve büyümeye devam edecek. Gençlerimizin karşısında hiç kimse duramayacak.”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da kürsü konuşmasında ’Yeni Türkiye’den bahsetti. Soylu, “Büyük Türkiye’yi, yeni Türkiye’yi hep beraber kucaklayacağız. Kapısını çalmadığınız bir ev kalmasın. Bu büyük milletin, bu aziz milletin mücadelesidir. Mazlumların mücadelesidir. Tek durma mücadelesidir. İstiklal ve istikbal mücadelesidir. Mücadelemiz Türkiye’nin demokrasi mücadelesidir” dedi.
“KARABÜK’TE SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”
Karabük’ün 12 yıl boyunca AK Parti’ye destek verdiğini hatırlatan Bakan Fikri Işık ise, AK Parti’nin kongrelerinin diğer partilerin kongrelerinden çok farklı geçtiğini ifade etti. Işık, “Onların kongresinde sandalyeler havada uçuşmazsa ona kongre demezler. Ama bizim kongrelerimizde, AK Parti’de kongreler başkadır. İnanıyorum ki Karabük’ün kongresinde bir güç gösterisi yapıp enerjimizi arttıracağız. Bu kongreden aldığımız güçle 10 Ağustos’ta olduğu gibi diğer tüm seçimlerde olduğu gibi Karabük’te sandıkları patlatacağız. İnanıyorum ki yine Karabük’ü 2-0 yapacağız. Teşkilatlar bizim partimizin ve iktidarımızın ağzı, dili gözü ve kulağıdır. İktidarımızın icraatlarını milletimize ulaştırmada en önemli gücü teşkilatlarımızdır. Gençlerle ilgili çalışmaları gençlere aktarmada gençlik kollarımız önemlidir. Yapılan tüm çalışmaları halkımıza aktaran teşkilatlarımızdır” diye konuştu.
“BİZİM ARKAMIZ SAĞLAM, TEŞKİLATLARIMIZ SAĞLAM”
AK Parti’nin 12 yıl boyunca diz çökmeyişinin sebebinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve millet olduğunu söyleyen Bakan Fikri Işık, “AK Parti’ye 12 yıldır eğer diz çöktüremediyseler bunun iki sebebi var. Birincisi partinin kurucusu Recep Tayyip Erdoğan ikincisi de AK Parti’nin bu büyük Türkiye hayali için gece gündüz çalışan değerli teşkilatlarıdır. Bizim arkamız sağlam. Bizim teşkilatlarımız sağlam. Karabük teşkilatlarımız var. Verdiğiniz hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hiçbir şey bizim başımızı öne eğdirmedi. Partimizi kurduğumuz gün iki öncelik belirledik. İki temel öncelik belirledik. Biz AK Parti olarak iktidara geldiğimizde milletimizin refahını ve devletimizin itibarını yükselteceğiz. Bu iki temel öncelik için gece gündüz çalıştık. Biz çalıştıkça birileri önümüze engel koydular. Darbe teşebbüsü oldu. Ama Allah’a şükür olsun korkmadık. Korkan namerttir dedik. Önümüze engel çıkarttılar ama ondan korkmadık. Şapkamızı alıp gitmedik. Kim sınırını aştıysa Türkiye Cumhuriyeti bir büyük devlettir. Milletin emaneti ancak milletten alınır dedik. Partimize kapatma davası açıldı. Bir yargı darbesiyle karşı karşıya kaldık. Ama onda da yılmadık” şeklinde konuştu.
“PARTİMİZE YÖNELİK ALGI OPERASYONU VAR”
Işık, son günlerde AK Parti’ye yönelik yolsuzluk üzerinden algı operasyonu yapıldığını ifade etti. AK Parti’ye mensup insanların başının öne eğdirilmeye çalışıldığını söyleyen Bakan Işık, şunları söyledi:
“Bugünlerde partimize yönelik yolsuzluk üzerinden yürütülen bir algı operasyonu var. AK Parti’ye mensup insanlar başını öne eğsin istiyorlar. ’Bu çamur AK Parti’ye yapışır’ ve millet AK Parti’den desteğini çeksin istiyorlar. Yolsuzluk kanser gibidir. Çok hızlı yayılır. Bünyeleri zayıflatır ve çökertir. Sonuçta o bünyeyi muhakkak düşürür ve ölümle sebep olur. Bize 12 yıldır bu yaftayı yapıştırmaya çalışanlar, yolsuzluğun yapıldığı bir ülkede GSMH 820 milyar dolara çıkar mı? İhracat 160 milyar dolara çıkar mı? Kişi başına düşen milli gelir 15 bin dolara çıkar mı? Cumhuriyetimizin kuruluşundan 2002 yılına kadar 50 kilometre tünel, 2014-2015’e bir yılda 123 kilometre tünel. Bizden önceki kaynaklar neredeydi. Onun hesabını zaten milletimiz sordu. Başınız dik olsun.”
“İÇİMİZDE YANLIŞ YAPAN OLURSA ONUN DA HESABINI GÖRMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Işık, AK Parti iktidarında Türkiye sanayisinde hızlı bir büyüme gerçekleştiğini anlattı. Parti içinde yanlış yapanlarla yollarını ayırdıklarını ifade eden Işık, şöyle konuştu:
“Eğer bu ülkede yolsuzluk yapılsaydı; Türkiye sanayide bu kadar hızlı büyüme yapamazdı. Bunun en güzel şahidi Karabük’tür. AK Parti iktidara gelene kadar kardemir çok büyük güçlüklerle mücadele ediyordu. Sadece Kardemir değil Karabük’ün tüm sanayisi çok büyük zorluk içindeydi. AK Parti iktidara gelince Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi. Bugün Kardemir Türkiye’nin en büyük yatırımcı kuruluşundan birisidir. Biraz sonra en büyük tesislerden birini açacağız. Kardemir bu yatırımı yapıyor. Filyos’u inşallah hayata geçireceğiz. Tabi burada (Eskipazar) yatırım yapma ihtiyacı var. Siz yatırım istersiniz de biz hayır diyebilir miyiz? Biraz önce bize proje sunuldu. Biz de baktık. Endüstri bölgesi mi olsun OSB mi olsun. Buna karar verelim. Yatırımcımız da hazır olursa hemen başlayalım. Hayırlı uğurlu olsun. Bu ülke eğer yolsuzluk yapılan bir ülke olsaydı bu gün IMF’nin kapısında üç kuruş dilenen bir ülke olurdu. Hatta Türkiye IMF’ye borcunu ödemiş hatta borç verebilen ülke haline gelmiş. Elbette içimizde yanlış yapan olursa onun da hesabını görmek boynumuzun borcudur. Bugüne kadar yapılanlarla yollarımızı ayırdıysak bundan sonra da aynısını yaparız. Sizler başınızı dik tutun. AK Parti ve Türkiye’nin geleceği için çalışmaya devam edin. Partimizin kuruluş döneminde verilen mücadeleler bugün Türkiye’yi sözü geçen ülke haline getirdi. Bugün yapacağımız mücadeleler 2023’te Türkiye’yi dünya çapında önemli noktaya getirecektir. Kongremiz Karabük’e, partimize ve ülkemize, demokrasimize hayırlı ve uğurlu olsun.”
ŞAHİN, KARABÜK’Ü ANLATTI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise AK Parti ve Karabük’e yakışır bir il kongresi gerçekleştirildiğini ifade etti. Şahin, Karabük’e AK Parti döneminde yapılan yatırımları şöyle sıraladı:
“Hem partimize hem de Karabük’e yakışır bir kongre gerçekleştiriyoruz. Partimizin kurulduğu andan bugüne kadar bu davaya omuz vermiş il başkanlığı, ilçe başkanlığı, il ve ilçe yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş tüm kardeşlerimize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni bir yılın başındayız. Şimdi Karabüklüler Karabük’te olanları değerlendirirken AK Parti’den önce ve AK Parti’den sonra diye değerlendirme yapıyor. AK Parti iktidara geldiğinde Karabük’ün can damarı Kardemir ile ilgili çalışma yaptı. AK Parti iktidara geldi siyasi istikrar yakalandı, ekonomi toparlandı. Kardemir yeniden atağa geçti, eski günleri hatırlatırcasına atağa geçti. Biraz sonra bakanlarımızla birlikte beşinci yüksek fırının açılışını gerçekleştireceğiz. Kapısına kilit vurulmak istenen, Türkiye’nin ilk ağır sanayi tesisinin nereden nereye gelmiş olduğunu gördük. 7 yıllık bir geçmişe sahip olan Karabük Üniversitesi şu anda 43 bin öğrenciye eğitim ve öğretim veriyor. Aynı yıl kurulan üniversitelerin üstünde çok büyük bir başarı var. AK Parti’den önce Türkiye’nin birçok bölgesinde üniversite yoktu. Karabük’te de yoktu. Bu hükumetimizin Ankara’da bu üniversitenin daha da gelişmesi için yapmış olduğu yatırım ödenekleri ile de sağlandı. 2015 yılı bütçesi 116 milyon TL’dir. Şunu da hiçbir zaman gözardı edemeyiz. KBÜ başta rektör olmak üzere örnek üniversitelerden biri haline geldi. AK Parti’den önce olmayan KBÜ, AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin en büyük ve en güçlü üniversitelerden biri haline geldi. Karabük’ün sosyal hayatını olumlu yönde etkilemektedir.”
HAVA KİRLİLİĞİNE doğalgaz TEDBİRİ
Karabük’ün en büyük sorunlarından birisinin hava kirliliği olduğunu ifade eden Şahin, “Şu kış aylarında Karabüklüler en iyi hatırlayacaktır. Hava kirliliği. Nefes almak özellikle kışın çok zordu. Bakın gelirken Ankara’dan gelirken çevre ve şehircilik müdürünü aradım. Hava kirliliği rakamlarının Türkiye’deki standartların çok altında olduğunu söyledi. Kardemir halen daha çalışıyor. Buraya nasıl geldik. Kardemir’in hava kirliliğine yol açmayacak tedbirleri almasının yanı sıra doğalgazı da AK Parti Karabük’e getirdi. Şimdi AK Parti iktidarıyla Karabük’ün hava kirliliği sorununu da çözdük. AK Parti iktidara gelmeseydi, Karabük ve Safranbolu’nun en büyük sorunlarından birisi su olacaktı. AK Parti iktidarının, DSİ’nin çalışmaları ile su problemini çözmüş olduk” dedi.
“DİKİZ AYNASINA BAKARKEN ÖNÜMÜZE DE BAKACAĞIZ”
AK Parti iktidarının direksiyon başındaki bir şoför gibi olduğunu ifade eden Mehmet Ali Şahin, “Geçmişte yaptıklarıyla övünen iktidar değiliz sadece. Geçmişte yaptıklarımızı halkımızla paylaşacağız. Yapacaklarımızın teminatı olarak da göstereceğiz. Ama biz önümüze bakalım. İktidarımız adeta şoför gibi. Şoför nasıl dikiz aynalarına, yan aynalarına bakıyor. Aynı zamanda önüne bakıyor. Biz de onun gibi önümüze bakacağız. Sadece geçmişte yaptıklarımızı anlatırsak, yalnızca dikiz aynasına bakan şoför gibi bir yere çarparız. Geçmişte yaptıklarımızı unutmadan yeni şeyler yapmak için üreten bir siyasi iktidar var. Biz iktidar olarak sürekli yeni projeler geliştirmek zorundayız. O nedenle yeni Türkiye diyoruz. Önümüzü yeni projelerle açmayı hedefleyen bir cümleyi ifade etmiş oluyoruz. Karabük birçok alanda hizmetler aldı. Ama daha yapacağımız işler var. 12 yıl içinde Karabük’te de çok büyük hizmetlere imza attık. Halkımız hep bize destek verdi. Karabük bize hep destek verdi. AK Parti kurulduğu andan itibaren girmiş olduğumuz tüm genel seçimlerde Karabüklü vatandaşlarımız AK Parti’ye destek verdi. İnanıyorum ki 2015 seçimlerinde de bu desteğiniz devam edecek. Sizin emanetinizi yere düşürmediğimiz sürece halkımız bize destek vermeye devam edecek” diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ve bakanlar, Kardemir’in beşinci yüksek fırınının açılışı için kongreden ayrıldılar.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Karabük, İl, Başkanlığı, Kongresi, Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme,
Yorumlar
Haber Yazılımı