Haber Detayı
17 Ocak 2015 - Cumartesi 11:42
 
Başkan: ”AK Parti hanımların eliyle yükselmiştir”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İzmit İlçe kadın kolları seçimine katıldı. Tek adaylı gidilen kongrede konuşan Başkan Karaosmanoğlu kadınların siyasette ki önemine değindi.
Kocaeli Haberi
Başkan: ”AK Parti hanımların eliyle yükselmiştir”

Yunus Emre Kültür merkezinde gerçekleştirilen kongreye, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Zeki Aygün, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel’in yanı sıra yoğun bir partili katıldı. Mevcut Başkan Aysel Demirtaş’ın tek aday olduğu kongrede, göreve yeniden seçildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kongrede ki konuşmasında “ Ak Parti hanımların eliyle yükselmiştir. Onların varlığı bizlere güç ve heyecan vermektedir” dedi.

TEŞKİLATMIZI İLK GÜN GİBİ HEYECANLI

Başkan Karaosmanoğlu kongrede “AK Parti iktidarıyla, Türkiye’mizde yeni bir dönem başlamıştı. Bu dönem Yeni Türkiye olarak gelecek yıllara kadar devam edecektir. 2002 yılında bir çağ kapandı ve Türkiye’de yeni bir çağ açıldı. İşte sizler de bu çağı açan en önemli güçlerden birisiniz. Bu irfan ve medeniyet ordusunun birer neferisiniz. Kadınlarımızın toplumdaki yeri çok önemlidir. Toplumun tüm bireylerinin üretici gücünden yararlanamayan ülkelerin gelişmişliğinden ve geleceğinden asla söz edemeyiz. Demokratik toplumların başarılarının arkasında yatan en önemli nedenlerden biri; kadınların toplumsal ekonomik yaşama olan katkılarıdır. Teşkilatımızda ki görevli her üye ve kadınımızın ilk günkü gibi heyecanlı olduğunu görüyoruz ve biliyoruz” şeklinde konuştu.

AK PARTİ KADIN SİYASETÇİYE SAHİP ÇIKTI

Bilimden, Siyasete, Eğitimden, Sanata ve Ticarete kadar her alanda etkin ve başarılı çalışmalarıyla kendini rahat ifade eden kadınlar, ülkemizin geleceği için önemli aktörlerdir diyen Başkan Karaosmanoğlu “Bu yüzdendir ki, Kadınlarımızın Yönetimde, Siyasette karar alma mekanizmalarında daha yüksek temsil edilmelerinin sağlanması için gerekli adımlar partimiz döneminde atılmıştır ve atılmaya devam etmektedir. İşte kadın kollarımız da bunun en güzel örneğidir. Çünkü biz şunu iyi biliyoruz ki kadınların siyasette aktif olarak yer almaları ülkemizin demokratikleşme süresince çok önemli katkı sağlamaktadır. Önümüzdeki Haziran seçimlerinde halkımız inşallah yeniden vereceği oylarla AK Kadrolarına devam diyecek. Ama bu onay öyle bir olmalı ki, bir önceki seçimlerdeki oy oranımızı da aşalım. Ak Partimiz kadın siyasetçiye sahip çıkmış ve bu gücü çok net gören bir parti olmuş” ifadelerini kullandı.

GENEL SEÇİMLER ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Heyecanı yüksek kongrede Başkan Karaosmanoğlu, Genel Seçimlerin ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade ederek “Onun için diyoruz ki 2015 Haziran genel seçimleri ülkemiz ve kentimiz için önemlidir. Ak Parti camiası olarak bu seçim sürecinde de birbirimize kenetlenelim. Başkasının sözlerine itibar etmeyelim. Bu süreçte dışarıdan gelecek yönlendirme ve tahriklere kapılmamalıyız. Birlik ve beraberlik içinde el ele gideceğimiz seçim sandığından geçmiştekilerden çok daha büyük zaferler çıkartacağımıza eminim. Benim gibi burada bulunan herkesin de aynı hisleri duyduğuna inanıyorum. Allah hislerimizi yanıltmasın, beklentilerimizi katlayarak bize aksettirsin” açıklamasını yaptı.

HALKTAN KESİNLİKLE KOPMAYIN

Teşkilat çalışmalarının önemine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu “Şımarmadan haktan ve halktan kopmadan insanımızla ilgilenerek yolumuza devam edeceğiz. Halkımızı önemsemezsek yüz çevirirsek halkımızın bizi cezalandırır. Devlet idaresinde kadınlarımızın etkiliğini görüyoruz. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Teşkilatlarımız dün nasıl çalıştıysa bugünde, yarın da daha çok çalışarak partimizi yine zirvede tutacaktır” ifadelerine yer verdi.

2015 SEÇİMLERİNDEN TERETTÜTÜM YOK

Haziran 2015 seçimlerinin yaklaştığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu “ Genel seçimlerden benim en küçük terettütüm yok. Muhalefetin iktidara dönük istekleri, hazırlıkları ve gücü yok. Muhalefetin böyle gücü yok diye asla çalışmaktan geri durmayacağız. Sandık ve mahalle çalışmalarını önem vereceğiz. Bir oyun hesabını dahi yapacağız. Bereketli çalışmalara devam edecek, bizim hanımlarımız inşallah. Hedefimiz genel seçimden, İzmit’te yüzde 50’nin üzerinde oy almaktır. Milletvekili olarak da 8-9 milletvekili alacağımıza inanıyorum” dedi

FİTNELERE KARŞI DİKKATLİ OLUN

İzmit Kadın Kollarında görev yapan ve teşkilat üyelerine dönük önemli uyarılar yapmayı da ihmal etmeyen Başkan Karaosmanoğlu “Teşkilatımızın çok uyanık olması gereklidir. Fitnelere karşı duyarlı olalım. Bu yolda yürümekten yılmayın ve daha güçlü şekilde yolumuza devam edelim. Kardeşlik ana esasımız. Bu seçime güçlü bir şekilde hazırlanacağız. Kadın kollarımıza ve teşkilatımıza hizmet edenlerden Allah razı olsun. Bundan sonraki çalışmalarda bir ağabeyiniz olarak yanınızdayım. Herkese seçim sürecinde başarılı çalışmalar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, İbrahim, Karaosmanoğlu, AK, Parti, İzmit
Yorumlar
Haber Yazılımı