Haber Detayı
14 Ocak 2015 - Çarşamba 10:14
 
Başkan Toltar, fırıncılar ile bir araya geldi
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar önceki gün Dilovası’nda faaliyet gösteren fırıncılar ile bir araya geldi. Önemli mesajların verildiği toplantıda Dilovası’nın gelişmesi için esnafın gelişmesinin önemli olduğunu söyleyen Başkan Toltar, sanayi kenti Dilovası’nda sanayicinin de Dilovası esnafına sahip çıkmasını istedi.
Dilovası Haberi
Başkan Toltar, fırıncılar ile bir araya geldi

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, önceki gün Dilovası’nda faaliyet gösteren fırıncı esnafı ile Tavşancıl Sahil Restaurant’ta bir araya gelerek sektörün sıkıntıları konusunda fikir alışverişinde bulundular. Toplantıya Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı’da katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Sarı, toplantıya katılarak fırıncı esnafının sorunlarıyla yakından ilgilenen Başkan Toltar’a teşekkür etti.

 

HALK SAĞLIĞI İÇİN EKMEK ÇOK ÖNEMLİ

Toplantıya katılan Başkan Toltar’da yaptığı açıklama da “Halkımızın sağlığı için kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan fırıncı esnafının sorun ve sıkıntıları bizleri yakından ilgilendiriyor. Ekmeği çok tüketen bir toplum olarak, halkımızın sağlığı için ekmek çok önemlidir. Dilovası Belediyesi olarak ilçemizde bulunan fırıncılar ve bütün esnafımıza değer veriyoruz. Sorun ve sıkıntılarında yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

 

ESNAFIMIZ KALKINSIN İSTİYORUZ

İlçemizde bulunan 13 fırınımızın üretim kalitesi ile halk sağlığı açısından hijyen koşullarına uygun şekilde çalıştığını geçtiğimiz ay yaptığımız denetimlerimizde gördük. Fırıncı esnafımızın göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı kendilerini kutluyorum. Küçük esnafımızın ayakta kalması için her türlü fedakârlık ve yasal düzenlemeler hükümetimiz tarafından yapılmaktadır. Bizde Dilovası Belediyesi olarak esnafımızın kaliteli hizmet etmesi ve ayakta kalması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dilovası esnafımızın kalkınmasını istiyoruz.”dedi.

 

SANAYİCİ İHTİYACINI DİLOVASI’NDAN GİDERMELİ

Başkan Toltar’ın konuşmasının ardından fırıncıların sorunlarını dinledi. Fırıncıların sanayi kenti Dilovası’nda sanayicinin ekmeğini İstanbul’dan aldığını söylemesi üzerine açıklama yapan Başkan Toltar, Sanayi kenti Dilovası’nda sanayicinin ekmeğini İstanbul’dan getirmesi hem Dilovası’nın hemde Dilovası esnafının gelişmesinde önemli bir sorun oluşturmaktadır. Sanayinin günlük 20 bin ile 30 bin adet ekmek ihtiyacının olduğu tespit edilmiştir. Bunun ise % 80 ile 90’ının İstanbul’dan getirildiğini öğrendim. Bu durum ilçemiz için önemli bir sıkıntıdır.

 

HEM SANAYİCİ HEMDE DİLOVALI EKMEK YİYECEK

Burada hem esnafımız hem de sanayicimiz gelişsin istiyoruz. Sanayicimiz bizim için önemlidir. Onların üretimi ülkemiz için çok önemlidir. Sanayicimizi seviyoruz. Ancak bu kentin halkasını oluşturan zincirin halkaları olan sanayici, esnaf ve halkın barışık bir şekilde kentin gelişimine katkı sunması bizim içinde çok önemlidir. Sanayici ekmeğini Dilovası esnafından alacak. Esnaf mutlu olacak, gelişecek ve buda Dilovası halkına yansıyacak. Burada hem sanayici ekmek yiyecek, hem Dilovası esnafı hem de Dilovası halkı ekmek yiyecek. Bu üçlü bir bütün olacak. Onun için sanayicilerimiz fırıncılarımız başta olmak üzere, diğer ihtiyaçlarını da Dilovası esnafından sağlamış olurlarsa Dilovası’nın gelişimine önemli katkı sunmuş olacaktır.”

 

KARŞILIKLI DİYALOG GELİŞTİRİLMELİ

Sanayicimize yasal olarak hiçbir baskı yapamayız. Bu konu karşılıklı anlayış içerisinde çözüme ulaşmalıdır. Tabi sanayicimiz ihtiyacını Dilovası esnafından karşılarken de, esnafımızda kendisine çeki düzen verecek, kurumsal olacak, kaliteli hizmet verecek. Dilovası esnafımızın bu olgunluğa sahip olduğunu biliyorum. Burada yaptığımız toplantı inşallah iyi bir başlangıç olur. Dilovası esnafı ve sanayicinin diyaloğunu geliştirmesi içinde bir adım olur.

 

BAŞKANINIZIN DEĞERİNİ BİLİN

Başkan Toltar’ın konuşmalarının ardından tekrar söz alan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Dilovası’nda faaliyet gösteren fırıncı esnafına seslenerek “Başkanınızın değerini bilin. Esnafa bu kadar yakın ilgi gösteren, onların sorunlarıyla bu kadar yakından ilgilenen nadir başkanlardan biridir. Bizler artık ona destek olacağız. Onun yanında olacağız. Ve bu sıkıntıları hep birlikte aşacağız. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

 

KOMİSYON KURULDU

Konuşmaların ardından fırıncı esnafının sanayici ile diyaloğunun geliştirilmesi için komisyon oluşturuldu. Kurulan Komisyonun Başkanlığını Yaşar Mutlu yaparken, komisyon üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Mustafa Şahin, Ayhan Daşdemir, Orhan Bayındır, Nihat Aslan, Kenan Keleş  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Belediye, Başkanı, Ali, Toltar, önceki, gün, Dilovası’nda, faaliyet, g
Yorumlar
Haber Yazılımı