Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 16:53
 
“Belediye’nin parası seçim çalışmasına mı gitti?”
ÇAYIROVA'DA GERGİN MECLİS
Çayırova Haberi
“Belediye’nin parası seçim çalışmasına mı gitti?”

Çayırova Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Kültür Salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleşen meclis toplantısında CHP heyeti zaman zaman eleştirileriyle Başkan Çiftçi ve ekibini terletti. Çiftçi’ye özellikle TÜGVA ve harcamalar konusunda eleştiriler yapıldı.

Mecliste konuşan Başkan Bünyamin Çiftçi, "Salgın süreci devam ediyor. Virüsle mücadelede ve hain terör örgütü PKK ile mücadele sürüyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Kapalı ortamdayız. Salgın dönemindeyiz. Sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum" dedi. Mecliste söz alan CHP Meclis üyesi Halis Koç, önce Türk Silahlı Kuvvetleri şehitlerimizi anarken ardından 2 Temmuz Sivas katliamında yaşamını yitiren 37 vatandaşı andı. Koç, "Hepimiz bugün siyah giyindik. Sivas şehitlerimizi anıyorum, ruhları şad olsun" dedi.

CHP'Lİ BİLMEZDEN SERT ELEŞTİRİLER

Gündem dışı söz alan ve TÜGVA için Çayırova Belediyesi tarafından harcanan bedelleri gündeme getiren CHP Meclis üyesi Yılmaz Bilmez   "Bunca paranın harcanması konusunda görüşünüz nedir?" sorusunu yöneltti. Bilmez ayrıca Erbakan Kültür Merkezi açılışı için harcanan 440 Bin TL tutarındaki rakam için de "Hakikaten Çayırova halkının paralarını çarçur edilmiştir. Çayırovanın parası AK Parti reklamı olarak kullanılmıştır" dedi. Bilmez ayrıca kitap fuarına gelen Yavuz Bahadıroğlu konusunda "Bu Atatürk düşmanına fuara gelsin diye ödeme yapıldı" dedi. Bilmez, "Özellikle seçim dönemi harcanan bunca rakam halkın parasıdır. Seçim çalışmalarına alet olmamalıdır." yorumunu kullandı.

TÜGVA AK PARTİ'NİN GENÇLİK KOLLARI DEĞİLDİR

Başkan Çiftçi iddialara; "Yine iftira üzerinden sözler. Yada bilgi eksikliği" dedi. Başkan Çiftçi ayrıca "TÜGVA AK Parti gençlik kolları değildir, tüm ülkeye mal olmuştur. Lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım" dedi. Diğer harcamalar ile ilgili Başkan yardımcısı Kenan Tuzcu yanıt verirken "TÜGVA için 2019 Ağustos ayından bu yana tek lira kira ödemedik" dedi. Öte yandan Çiftçi kiralık araç çalışmaları konusundaki eleştirilere "Gerekli fizibilite çalışmalarını yapıyoruz. İhtiyaç oldukça araçları geri iade ediyoruz" dedi.

BENİM HER ŞEYİM ŞEFFAF

Başkan Çiftçi, CHP heyetinin "Sosyal tesislerin AK Parti'nin sosyal tesislerine döndüğü konusundaki iddiaya yönelik "Doğru değil. Çıkın ispatlayın" yorumunu yaptı. Erbakan Kültür Merkezi ödemesi konusunda "Konu yargıda diyen" Çiftçi, "Her şeyim şeffaf. Aksaklık varsa konuşalım benim her şeyim açık, bundan sonra da öyle olacak" dedi. Yazar Bahadıroğlu konusuna değinen Başkan Çiftçi "Tek kuruş ödemedik" dedi. Mecliste son olarak 10. gündem maddesi olan İmar ve Bayındırlık Komisyon üyeleri seçilirken; Komisyona Fatmanur Çelik, Erhan Sarıdede, Bekir Bilgiç, Abdurrahman Çapan ve Salih Işık seçildi. Encümen üyeliğine ise Sadettin Arıkboğa, Metin Demirci ve Behçet Günay olurken seçilen isimler oldu. Gündemin 13. Maddesinde Çayırova Belediyesi 2019 faaliyet raporunun görüşülmesi konusunda söz alan CHP Meclis üyesi Halis Koç, "2019 kitabını inceledik. Neler yapıldı, neler yapılmadı bir baktık. Önerilen 205 milyon TL, gerçekleşen 132 milyon. Yüzde 35 sapma var.  Gider bütçesi Gider 205 milyon TL, gerçekleşen 111 milyon TL olmuş. Alınan bağış ve yardımlar artmış. Bu yardımlar ve bağışları kimler yaptı, merak ediyoruz" dedi. Koç, "Bir elmanın dörtte biri kadar Çayırova'ya yatırım yapılmış. Özel kalem bütçesi yüzde 90 oranına ulaşmış. Yatırım bütçesinin dörtte biri özel kaleme gitmiş. Basın yayın bünyesi kapsamında eskiden Billboardlarda yatırım gösterilir iken şimdi bayram kutlamaları mevcut" dedi. 

BOŞ LAFLARLA UĞRAŞACAK BİRİ DEĞİLİM

Eleştirilere cevap veren Başkan Bünyamin Çiftçi, "2004 yılında CHP'den belediyeyi aldık. Çivi bile çakılmamış. Biz geleceğin kentini oluşuyoruz. Siz görmek istemeseniz de. Demogoji değil hizmet yapıyoruz. Bizim konut arsa sayımiz 13. Yeni okul yeri yapıyoruz. 100 tane daha okul yapmamız çocuklarımızı okutmamız lazım. Boş işlerle uğraşmak zaman kaybetmek tercihim değil. Borç yapıyoruz, borcu hizmet için yapıyoruz. Biz ürettiğimiz asfaltı başka ülkeye dökmüyoruz. Özel kalem eleştirilerini yakıştıramadım. Harcamalar sizi rahatsız ettiyse ben her zaman kanun önünde hesap veririm. Mutlu olurum bundan. Buraya seçilerek geldim. Halkın iradesiyle geldim" dedi.

HABER: REFİK SILA GÜVENÇ

TIKLA - İZLE

TIKLA - İZLE 1

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Belediye’nin, parası, seçim, çalışmasına, mı, gitti?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı