Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 11:58
 
"Bir maskeyi bile veremediler"
Siyaset Haberi

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek gündeme dair yaptığı açıklamada Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’yi eleştirerek, İlçe başkanları ile yapılan toplantıda birçok eksiği söylediklerini bunlardan birinin de Çayırova’nın hastanesinin olmamasını vurguladıklarını belirtti.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çayırova Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, İl Başkan Yardımcıları Hakan Altıparmak ve Baran Aydın, CHP Çayırova Belediyesi Meclis Üyeleri Halis Koç, Tayfun Budak, Salih Işık, Muharrem Gökçe, ilçe yöneticileri Ünal Ateş ve Pınar Uysal, ilçe kadın kolları yöneticisi Melek Ayaz katıldı. Toplantıda konuşan CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek “Aralık ayında olağan kongremizin ardından göreve geldik. Göreve gelir gelmez yoğun bir şekilde sahaya indik. Sorunları yapıcı bir şekilde gündeme taşıdıysak da iktidar tarafından saldırıya maruz kaldık. Halkın sorunlarından onların yanında olduk. Pandemi sadece sağlığımızı değil ekonomiyi de kötü etkiledi. Salgında ciddi anlamda zorlanan Çayırova Belediyesi maske dağıtımında bile zorluk çekerek vatandaşa maske ulaştıramadı. Maskeye dokunmayan kalmadı" dedi.

"RAMAZAN AYI BURUK GEÇTİ"

Konuşmasına devam eden Başkan Soyluçiçek "Belediye başkanının ilçe başkanları ile yaptığı toplantıda siyaset yapmayalım dedim. Bir çalışma organizasyonu düzenlenmesini istedim. Ama belediyenin bu konuda eksiklikleri oldu. Ramazan ayı pandemi sürecinden dolayı buruk geçti. Çayırova’nın paraları nereye gidiyor diye sorduk. Belediyenin yapması gereken ne varsa sorduk. Allah kimseye hasta etmesin diyoruz. Çünkü Çayırova’da hastane yok. Olacağı da yok. Mahalle muhtarları ile sürekli görüşüyoruz. İlçe örgütü olarak 30 bin maske dağıtımında bulunduk. Öte yandan ailelere gıda yardımlarımız devam ediyor. Bugüne kadar bin aileye gıda yardımında bulunduk. Belediyenin ihtiyaç sahiplerine verilmesine gereken yardım kolilerinin AK Parti ilçe binasına taşınmasıyla ilgili net bir cevap veremediler. İhtiyaç sahibi halka gelen yardımların AK Parti ilçe binasına taşınması kabul edilmez" sözlerini kullandı.

"SÖZDE YAZARA PARA KAZANDIRDILAR"

Soyluçiçek’in ardından söz alan CHP Çayırova Belediyesi Meclis Üyesi Halis Koç, “Meclis açıldığı ilk gün belediye başkanına zeytin dalı uzattık. Aynı gün encümen ve komisyonlar seçildi. Encümen komisyonuna muhalefetten bir üye seçilmesini talep ettik. Ancak bunu başaramadık. Emek ve İnönü Mahallesi başta olmak üzere tüm sorunları dile getirdik ve getirmeye de devam ediyoruz. Sırf eleştirmek için eleştirmiyoruz. TÜGVA’ya belediyenin bütçesinden aktarılmasının sebebini sorduk. Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Atatürk’e hakaret eden sözde yazara belediyenin bütçesinden 17 bin TL ödeme yapılmasını dile getirdik. Pandemi sürecinde de yoğun olarak çalışmalarımıza devam ettik” dedi. Koç ayrıca "Çayırova için faydalı her şeye varız, yeter ki halka vatandaşa faydası olsun, ama görünen yatırım ortada. Bunu söylemek istiyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Bir, maskeyi, bile, veremediler",
Yorumlar
Haber Yazılımı