Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 18:07
 
Büyük Giresun Buluşması başlıyor
Darıca Haberi
Büyük Giresun Buluşması başlıyor

Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu (KOGİDEF), 24-25-26-27 Ekim’de Darıca’da büyük bir kültürel etkinliğe imza atacak. KOGİDEF Başkanı Mehmet Elmas, Perşembe günü başlayacak olan Büyük Giresun Buluşması’na herkesi beklediklerini söyledi.

Bölgemizin aktif ve başarılı kuruluşlarından Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu(KOGİDEF), 24-25-26-27 Ekim ayında büyük bir kültürel etkinliğe imza atacak. Darıca’da gerçekleşecek olan ‘Büyük Giresun Buluşması’ için geri sayıma geçen Giresunlular, eşine az rastlanır bir organizasyona imza atacak. Yüz binleri buluşturacak olan etkinlikte, Giresun’un tanıtımının yanı sıra, ticari ve kültürel stantlar, yöresel doku ve lezzetlerin sergileneceği, seçkin sanatçıların sahne alacağı açıklandı. Darıca Dudayev sahil festival alanında gerçekleşecek olan KOGİDEF’in gecesine, Giresun camiasının yanı sıra, Kocaeli il ve ilçe protokolünün da tam kadro katılması bekleniyor.

BAŞKAN ELMAS’TAN YOĞUN MESAİ

Geçtiğimiz günlerde yoğun bir mesai harcayarak Ankara ve Giresun’da bir dizi temaslarda bulunan KOGİDEF’in başarılı başkanı Mehmet Elmas, ‘Büyük Giresun Buluşması’ için protokol mensuplarına davetiyelerini takdim ederken, Giresun camiasına yakışan bir etkinlik olacağını söyledi.  Elmas gece öncesinde yaptığı açıklamada, “Bu etkinlik yalnızca Giresunlular’ın değil. 81 vilayetten vatandaşlarımızın katılacağı, herkese hitap edecek olan bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Kocaeli’nin tüm sivil toplum kuruluşlarını, dernek ve federasyon başkanlarımızı, siyasi partilerimizin temsilcilerini, 7’den 70’e herkesi Büyük Giresun Buluşması’na bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyük, Giresun, Buluşması, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı