Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 10:38
 
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Gebze Haberi
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor

Gebze Osmanyılmaz Mahalle Muhtarı Musa Uslu göreve geldiği günden bu ya olan çalışmalarımız değerlendirerek, “Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor” dedi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında telekonferanla; Gebze Osmanyılmaz Mahalle Muhtarı Musa Uslu ile görüşme gerçekleştirdik. Osmanyılmaz Mahalle Muhtarı Musa Uslu Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ile değil, birim müdürleri ile irtibatta olduklarını ve sorunlarını bu şekilde çözüme kavuşturduklarını belirterek, “Mahallemizde sosyal alanlarımız çok az. Vatandaşlarımız sosyalleşirken sorun yaşıyor. Bu da çarpık kentleşmeden kaynaklanıyor. Mahallemizde boş alan kalmadığı için de ne yazık ki çözüm üretilemiyor.

SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ

Görevimde ikinci dönemim. Geçen sene ikinci kez muhtar seçildik ve bu süre zarfında çalınan rögar kapakları ile ilgili belediye ile irtibata geçerek bir kaza olmadan yenisinin takılmasını gerçekleştirdik. Mahallemizde fuhuş şikayeti yapılan evler vardı. Bu noktaları polis ekiplerine bildirerek sorunun çözüme kavuşmasını sağladık. Mahallemizde periyodik olarak yapılan ilaçlamalarda belediye ekiplerine eşlik ederek gerekli noktalara ulaştırdık.

ÇALIŞMALARDA ÖNCÜ OLDUK

Korona virüs sürecinde yurt dışından gelen tüm umrecilerin ev ev gezilerek karantina kurallarının tebliğ edilmesinde ilçe sağlık kuruluna kılavuzluk ettik. Aynı şekilde yurt dışından gelen tüm tır ve otobüs şoförlerinin ve öğrencilerin ziyaret edilerek karantina kurallarının tebliğini yaptık. Ramazan ayı boyunca yapılan çalışmalarla 130 aileye kumanya temini ve geçim sıkıntısı çeken ailelere yardımseverler sayesinde nakdi yardım verilmesine öncülük ettik” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalışmalarımız, titizlikle, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı