Haber Detayı
17 Mart 2018 - Cumartesi 10:56
 
ÇAYIROVA'DA SORUNLAR ERİDİ
Ak Parti Çayırova İlçe Başkanlığı son dönem gelişmeleri değerlendirmek, çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile basınla bir araya geldi.
Çayırova Haberi
ÇAYIROVA'DA SORUNLAR ERİDİ

Çayırova Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından Şark Köşesi Kafe'de düzenlenen basın toplantısına İlçe Başkanı Ali Osman Gür, İlçe Başkan Yardımcıları Ekrem Karahan, Şahin Çat, Fatih Danışmaz, İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler katıldı. 

2019'DA ENERJİ SORUNUMUZ OLMAYACAK
Toplantının açılış konuşmasını yapan Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Ali Osman Gür, "Zaman zaman basınla bir araya gelip basını ve dolayısı ile kamuoyunu bilgilendirmek planlarımızda vardı. Göreve geleli 5 ay içinde Çayırova'da ciddi anlamda önemli işler yaptı. Kurduğumuz komisyonlar önemli adımlar atıyor. Daha öncede bu komisyonlarla ilgili bilgi aktarımında bulunmuştum. Ama geçen süreç içinde neler oldu belirtmek isterim. SEDAŞ ile ilgili 9 trafo sözü aldık. İlçe deki en önemli sorun güç sorunuydu. 2019 yılından itibaren ben Çayırova'da enerji sıkıntısı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Daha önce 9 mahalle muhtarımızla görüşerek sıkıntı yaşadığımız noktaları SEDAŞ'a sunduk. Onlarda gerekli çalışmaları başalttı.
Çayırova'da yaşadığımız diğer bir sorun ise internet ve buna bağlı iletişim sorunlarıydı. Fiber altyapı hatları ile ilgili onay tamamlandığını daha önce paylaşmıştım. Artık bu sorunda tarihe karışıyor. B,ir diğer sorunumuz ise emniyet ve güvenlik sorunu vardı. Polis yetersizliğinden kaynaklı yaşanan sorunlar sonrasında 20 memurun ilçeye gelmesi ve görev yapması noktasında girişimleri yaptık. Emniyet Müdürü Erkan Beye ve İl Başkanımız ŞEmsettin Beye teşekkür ederim. Bu konuda yaşadığımız sorunların iyileştirilmesi ve ortadan kalkmasına büyük destek verdiler. Eğitim konusunda da çalışmalarımız oldu. Salı günleri halk günümüz var. Vatandaşlarımızın bize ilettiği sorunları belediye başkanımız veya milletvekillerimiz aracılığı ile çözmeye çalışıyoruz. 

STK'LAR BİZİ ÇOK İYİ AĞIRLIYOR
Sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Hepsi sağolsunlar bizleri çok iyi ağırlıyorlar. Derneklere, vatandaşa sadece seçim zamanı giden bir parti hiç olmadık. Partimizde bugüne kadar görev yapmış meclis üyelerimize, parti yöneticilerimize, parti büyüklerimize ziyaretlerimiz devam ediyoruz. Cuma akşamları mahalle istişareleri yapıyoruz. İstişare kuırulu toplantılarımız hep yemekli bir organizasyonla yapıyorduk. Artık kendi teşkilat binamızda birbir karşılık konuşarak dinliyor ve konuşuyoruz. Onlardan aldığımız notlarla daha iyiyi nasıl yapabilirizin çalışmasını da başlattık. 5 mahallemizde de istişare kurulu toplantılarını tamamlayıp çalışmalarımızı raporlandıracağız. Öncelikle koordinasyon toplantıları adı altına yerel sorunlarımızı konuştuk. Sandık konuştuk. Konuşmaların ardından neyin üstüne gitmemiz gerektiğini tespit ettik.Bu toplantıların raporlarını İl Başkanlığımıza da sunduk."dedi.

DEMİRCİ'YE TEŞEKKÜR
 Gür, belediye çalışmaları ile ilgili önemli bir performans gösteren Belediye Başkanı Şevki Demirci'ye de teşekkür ederek, "Bizim Çayırova Belediyesi Kocaeli'deki tüm belediyeler arasında en başarılı olan belediye. Bu tartışılmaz bir durum. Hastanemizden, kent meydanına, uçak restauranttan yollarımıza kadar çok önemli projelere imza atan bir belediye süreci yaşıyoruz. Vatandaşa karşı yüzümüzü güldüren Çayırova Belediye Başkanımız Şevki Demirci'ye çok teşekkür ederim. Halkımıza mahçup etmedi bizi."dedi. Ayrıca seçim hazırlığı yaptığımız bu dönemde bizlere büyük destek veren kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza da teşekkür etmeden geçmeyeceğim."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYIROVA'DA, SORUNLAR, ERİDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı