Çayırova’da bir apartmana giriş çıkışlar yasaklandı
Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 14:11
 
Çayırova’da bir apartmana giriş çıkışlar yasaklandı
Çayırova Haberi
Çayırova’da bir apartmana giriş çıkışlar yasaklandı

Çayırova Özgürlük Mahallesi’nde bulunan bir apartmanda 3 kişinin pozitif çıkması ve pozitif vakaların diğer apartman sakinleri ile temaslı olmasını belirlenmesinin ardından apartmana giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Çayırova Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Fiziksel temas, Havayolu vb. yollarla bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm dünya da hızla yükselen Corona Virüs (Covid -19) salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede öneme haizdir. İlçemizde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri ve Kocaeli Valiliğinin emir ve önerileri doğrultusunda sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla birçok tedbir kararı alınmış ve titizlikle uygulanmıştır.

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Corona virüsün yayılmasını engellemek için İlçemizde ek tedbirlerin alınması zaruriyeti oluşmuştur. İlçemiz Özgürlük Mahallesi 230/3. sokak no:3 adresinde bulunan Yaşam Apartmanı isimli 4 katlı 9 daireden oluşan bina da iki dairede 3 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı ve yapılan filyasyon çalışmalarında diğer bir dairede ise temaslı kişilerin oluştuğu tespit edilmiştir. Bundan dolayı; 19.10.2020 tarih ve 2020/111 sayılı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararı ile 19.10.2020 tarihi saat 12.00’dan 26.10.2020 tarihi saat 23.59’a kadar Yaşam Apartmanına giriş ve çıkışlar kapatılmıştır.”

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova’da, bir, apartmana, giriş, çıkışlar, yasaklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı