Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 12:02
 
Çayırova'dea Sanayi&Eğitim Buluştu
Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen “Endüstri 4.0 ve Geleceğin Eğitim Modeli Sempozyumu” büyük ilgi gördü.
Çayırova Haberi
Çayırova'dea Sanayi&Eğitim Buluştu

Düzenlenen sempozyum açılış töreninde konuşan Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, geleceğe güvenle bakabilen ve genç nüfusunu aktif kullanan ileri bir Türkiye Cumhuriyeti için bilim, teknoloji ve sanayideki gelişmeleri yakından takip edip, bu disiplinler ve sektörlerde dünya çapında bir marka ülke olmak için çalıştıklarını belirtti. Bu bağlamda bu sempozyumun Çayırova İlçesinde öğrenim gören öğrencilere ve görev yapan öğretmenler için yararlı olması temennisinde bulundu. Sempozyuma katılan sektör temsilcilerine de ayrıca teşekkür eden Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen sempozyumun Çayırova için hayırlı olmasını diledi.

İÇERİK İYİ ANLAŞILMALI

Sempozyum açılış konuşmasını yapan Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Çayırova ilçesinin eğitimdeki başarısının artması için dünyadaki yeni gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve Endüstri 4.0 ve içeriğinin özellikle Mesleki Eğitim Kurumları tarafından anlaşılması için bu sempozyumu düzenlediklerini belirtti. Endüstri 4.0 ve Geleceğin Eğitim Modeli Sempozyumunda; özel sektörden ve devlet kurumlarından alan uzmanlarının sunumlarıyla gerçekleştirilen iki gün süren sempozyumda, Endüstri 4.0 bağlamında Siber güvenlik, Bilgi Güvenliği, Veri Analitiği, Artırılmış Gerçeklik ve Simülasyon, Siber fiziksel sistemler, Bulut İletişimi, Yapay Zekâ, Nesnelerin İnterneti, bilim merkezleri ve eğitimde yeni bir yaklaşım olan STEM Eğitimi konularında sunumlar gerçekleştirildi.

EĞİTİM VE SANAYİ BİR ARAYA GELDİ

Sempozyum kapsamında SIEMENS, LOGO Yazılım, SANLAB, INOSENS ve Hamle Mühendislikten, Endüstri 4.0 alanında uzman isimler ve Gebze Teknik Üniversitesi, TÜBİTAK, STEAM Eğitimi Araştırmaları Derneği ve Kocaeli Bilim Merkezinde görevli eğitimciler ve alan uzmanları tarafından Endüstri 4.0 ve gelecekteki eğitim modelleri ile ilgili olarak sunumlar gerçekleştirildi. Sempozyuma iki gün boyunca meslek mensupları Kocaeli ve çevre illerden gelen eğitimciler, Çayırova İlçesinde öğrenim gören 800 lise öğrencisi, okul yöneticileri tamamı ve eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Azmi Tunç sempozyumun önümüzdeki yıllarda daha geniş katılımlı düzenleneceğini belirterek sempozyuma katılan sektör temsilcilerine, dinleyicilere, idarecilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova'dea, Sanayi&Eğitim, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı