Çayırovalı şirketten İtalya’ya yatırım
Haber
02 Aralık 2019 - Pazartesi 15:22
 
Çayırovalı şirketten İtalya’ya yatırım
Düzcam alanında Avrupa’nın lider kuruluşu olan Şişecam Topluluğu, İtalya’da devreye aldığı ikinci düzcam tesisiyle bu kıtadaki gücünü pekiştirdi.
Çayırova Haberi
Çayırovalı şirketten İtalya’ya yatırım

CAM sektörünün global oyuncusu ve üretim tesisleri Çayırova’da bulunan Şişecam Topluluğu, İtalya’daki ikinci düzcam yatırımı olan Manfredonia tesisini yenileme ve modernizasyon yatırımını rekor sürede tamamlayarak devreye aldı. Planlanandan iki ay önce üretime geçen tesisin resmi açılışı, İtalya Başbakanı Prof. Dr. Giuseppe Conte ve Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli’nin yanı sıra yerel yönetim temsilcileri ve çalışanların katılımlarıyla düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.

AVRUPA’DA LİDER

İtalya Başbakanı Contetörende yaptığı konuşmada, hükümet olarak her zaman yabancı yatırımları teşvik ettiklerini belirterek, “Şişecam deyince düzcam alanında Avrupa’da lider, dünyada ilk beşte olan uluslararası bir şirketten bahsediyoruz. Şişecam hem ekonomik hem de çevresel açıdan sürdürülebilir bir proje ile geldi ve bu tesisi faaliyete geçirerek önemli bir adım attı, Şişecam Topluluğu da bu yatırımdan çok memnun kalacaktır” diye konuştu. TÜRK YATIRIMCI Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman ise konuşmasında faaliyet gösterdikleri tüm coğrafyalarda toplumsal ve ekonomik değer yarattıklarını belirterek, “Bugün dört kıtada 14 ülkede faaliyet gösteren Şişecam, yüksek performansa dayalı yatırım politikası doğrultusunda büyümesini sürdürüyor. İtalya’daki en büyük Türk yatırımcılardan biri olan topluluğumuz, açılışını gerçekleştirdiği bu tesisle birlikte ülkenin mimari camlar pazarında en büyük üreticisi konumuna gelirken, düzcam üretiminde Avrupa’daki liderliğini daha da pekiştirdi” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırovalı, şirketten, İtalya’ya, yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı