979-072-9717
Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:03
 
Çeker, "Ödemeler bayramdan önce yapılmalı"
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, kamu çalışanları ile sağlık çalışanlarının tüm hak edişleri olan maaş, döner sermaye ek ödemeleri, nöbet ücretlerinin resmi tatil öncesi ödenmesi talep etti.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Türk Sağlık Sen Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, kamu çalışanları ile sağlık çalışanlarının tüm hak edişleri olan maaş, döner sermaye ek ödemeleri, nöbet ücretlerinin resmi tatil öncesi ödenmesi talebiyle sendika binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında Türk İmar Sen Kocaeli İl Temsilcisi Kürşat Karadeli de yer aldı. Çeker açıklamasını, “Ülkemizde ciddi bir ekonomik kriz hüküm sürmekte olup her alanda kendini htirmektedir. Krizden en fazla etkilenen kesim ise bordro mahkûmları kamu çalışanları ve emeklilerdir. Hesap bilmez öngörüsü olmayan Malum Sen (Sarı Sendika) sayesinde Kamu çalışanları ve emekliler enflasyon canavarına teslim edilmiştir. Yakın bir zamanda mali yükümlüğü olan resmi tatile girilecektir. Kamu çalışanının harcamaları planlamış oldukları aylık bütçenin çok üzerinde olacaktır.  Ekonomik durgunluk da hesaba katıldığında piyasanın canlanması 2 milyon 600 bin kamu çalışanlarının tatilde yapacağı harcamalara paralel olacağı gözükmektedir” dedi.

MALİ TALEPLERİMİZ KARŞILANMALI

Çeker, “Siyasi irade ekonomik durgunluğun bir nebze olsun ortadan kalkması piyasalara canlılık gelmesi için Kamu çalışanları ile sağlık çalışanlarının tüm hak edişlerinin karşılığı ekonomik değerlerinin resmi tatil başlamadan ödenmesi ekonomik durgunluğa can suyu olacaktır. Kamu çalışanlarının diğer bir beklentisi de 1 Ağustos’ta başlayacak toplu sözleşme de Genel başkanımızın açıkladığı Türkiye Kamu-Sen olarak 2020 Ocak ayından itibaren taban aylığa seyyanen net 600 TL telafi ödemesi, buna ek olarak 2020 için yüzde 10+10, 2021 için yüzde 8+8 ve her yıl için yüzde 3 refah payı ödemesi şeklindeki taleplerimizin karşılanmasıdır” diye konuştu.

TALEPLERİMİZİ SİYASİ İRADE DİKKATE ALMALI

“Umarız ki bu taleplerimiz karşılık bulur ve kamu çalışanlarına güzel bir bayram geçirilmesi sağlanır” diyen Çeker, “Kamu çalışanları ve sağlık çalışanlarının sesi ve temsilcisi olarak siyasi iradeden talebimiz bayram öncesi çalışanların maaşı, döner sermaye ek ödemeleri, nöbet ücretleri,  il ve ilçe sağlık müdürlüklerinde seyyar görev yapan sağlık çalışanlarının tüm hak edişlerinin, sağlık çalışanlarına ödenerek çalışanlara güzel bir jest yapılmasıdır. Kamu çalışanlarının ve sağlık çalışanlarının bu haklı talebi siyasi irade tarafından dikkate alınmalıdır” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çeker,, "Ödemeler, bayramdan, önce, yapılmalı",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Arşiv
--orta bloklar sağ bitiş --> Haber Yazılımı
979-072-9717