Haber Detayı
19 Ocak 2020 - Pazar 19:28
 
CHP Gebze’ye genç başkan!
CHP Gebze İlçe Örgütü’nün 37. Olağan Kongresi Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde gerçekleşti. beş adayın yarıştığı Gebze’de, Gökhan Orhan 416 delegeden 138’nin oyunu alarak CHP Gebze İlçe Başkanlığı’nın yeni başkanı oldu.
Siyaset Haberi
CHP Gebze’ye genç başkan!

CHP Gebze İlçe Örgütü’nün 37. Olağan Kongresi Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongreye İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekili Tarhan ve Haydar Akar, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Eski Milletvekili Hilal Kaplan, Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü ve çok sayıda partili katıldı. Beş adayın yarıştığı kongrede mevcut başkan Musa Yılmaz dışında İsmet Kara, Serdar Tüze, Gökhan Orhan ve Sait Aydın yarıştı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından divan seçimine geçilirken Divan başkanı Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer, başkan yardımcısı Çiğdem Canbaz, Muhammet Demir ve Zafer Yılmaz oldu. Divan seçiminin ardından faaliyet ve mali raporlarını okunarak oylandı. 416 delegeden 405 kişinin oy kullandığı kongrede Musa Yılmaz, Gökhan Orhan, İsmet Kara, Serdar Tüze ve Sait Aydın yarıştı. Kongrede çiçeği burnunda başkan Gökhan Orhan 138, Musa Yılmaz 45, İsmet Kara 81, Serdar Tüze 75 ve Sait Aydın 51 oy alırken, 1 geçersiz oy kullanıldı 11 delege de oy kullanmadı.

YÜCEER, “KAZANAN KAYBEDEN OLMAYACAK”

Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer; “Hepinize selam olsun. Aramızda çok değeri insanlar var. Hepiniz hoş geldiniz. Bugün kazanan kaybeden olmayacak. CHP kazanacak. Hayırlı olsun.” derken, Eski Belediye Başkanı Mehmet Emin Akın ise; “kişisel kavgaların olmadığı objektif eleştirenlerin olduğu, CHP için güzel Bir siyasi arena olmasını diliyorum. Bugünkü delege sistemimiz bize katkı sunan bir sistem değil. Bu sistemin kalkmasından yanayım. Önerim şu; bu sistem kalkmalı. Üyeler sıfırlanmalı. Üyeler eğitimlenmeli. Üye ve asil üye olarak devam etmeli. Bu sistem bu şekilde olmalı. Bunun bize yarar getirmeli.. Siyaset yapma anlayışımız değişmeli. Ben varsam parti var yoksa yok düşüncesi değişmeli. Uzun konuşmak istemiyorum. Deneyimlerimi anlatmaya çalışıyorum. Ön seçim yapıyoruz, kaybedenler küsüyor. Sonra başka partilere oy veriyor. Merkez atamasıyla atanamayan ise yine küsüyor. Eğer demokratik bir usul gördüğümüz ön seçim savunuyor isek sonucu katlanalım. Birbirimizi sayalım.

TÖRK, “GEBZE İL OLMALI”

Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk; “Gebze il olmalı. Doğma büyüme Gebzeliyim.. Gebze çok değerli ama siyasette arka planda bırakıldı. Gebze ikinci planda. İzmit ile kan uyuşmazlığı yaşıyoruz. Gebze il olmadan ileriye gitme şansımız yok. Kongremiz hayırlı olsun.” derken Eski Milletvekili Hurşit Güneş ise; “ümitlerimizi yeşertiyoruz bugün. Geçen hafta başkentteydim. Gebze'de 5 adayın olması olumlu. Umudun olduğu yerde aday olur.” CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise; “birlikte ittifakta başarılı olduk. Olamadığımız yerler de var. Gebze’yi artık kazanmalı. Kazanmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

ORHAN, “KAYBEDEN YOK, CHP KAZANDI”

Seçim öncesi konuşan Gökhan Orhan; “heyecanımız var. Gençliğimiz var. Rahşan Ecevit ve Hrant Dink'i anıyorum. Kılıçdaroğlu için olumsuz konuşanlar şimdi genel başkan hayranı olmuş. Şimdi başarı var. Genel başkan hayranlığı var. Çok iyi biliyoruz İlk başarısızlıkta genel başkan eleştirileri başlar . Delegeler elinizi vicdanınıza koyun. Şimdi adalet yürüyüşü diyorsunuz. İnsanların aklıyla oynamayın. Genel başkanımızın her zaman yanında oldum. Biz emperyaliste karşı gelen insanlarız. Bizim adımız Mustafa Kemal. Bizim adımız Deniz Gezmiş.” ifadelerini kullanırken seçimin ardından “kazanan kaybeden yok. CHP kazandı” dedi. Öte yandan büyük farkla seçilen çiçeği burnunda başkan Gökhan Orhan, salonda büyük alkış alarak tebrikleri kabul etti.

İŞTE ORHAN'IN LİSTESİ;

Başkan Gökhan Orhan, Tuğçe Başçiftçi, Figen Cibil Tekirdaş, Hasan Doğan, Necla Dolaşık, Öztürk Dural, Ali Elmas, Deniz Kartal, Kenan Koçak, İskender Berk Mutay, Cemre Öğüt, Kezban Ay Şenlik, Seyhan Topaç, Ferzende Yakın, Serhat Yaşar, Ülker Yiğit, Alaattin Yücel"

HABER: R.SILA GÜVENÇ

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Gebze’ye, genç, başkan!,
Yorumlar
Haber Yazılımı