Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 09:40
 
CHP’li Sarıbay'dan MHP’li Ünlü'ye sert cevap
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'nün hakarete varan ve haddini aşan açıklamalarına sert çıktı.
Kocaeli Haberi
CHP’li Sarıbay'dan MHP’li Ünlü'ye sert cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'nün hakarete varan ve haddini aşan açıklamalarına sert çıktı. 

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Kurulduğu ideolojiden sapıp seçmenini ve halkın güvenini kaybeden MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, önünde kameraları görünce yine haddini aşan açıklamalara imza atmıştır. Hangi partiden olursa olsun, kamu yararını savunan bir belediye başkanının kendi üst makamlarına direnmesini 'Ezin dediler' şeklinde yorumlamak, Ünlü'ye yakışan bir biçimde halka değil kişilere hizmet ettiğinin en açık göstergesidir. Milletvekilliği döneminde de hem ilimize hem ülkemize halkın yararını gözeterek canla başla çalışan Fatma Kaplan Hürriyet, şu anda bulunduğu İzmit Belediye Başkanlığı makamını asla ve asla şahıslar için kullanmamakta, İzmitlilerin istediği ve kentin yararına çalışmalar için sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneğini göstermektedir."

ALKIŞ BEKLEYEN ÜNLÜ'YÜ BİZ ALKIŞLIYORUZ!

"Aydın Ünlü, AK Parti'nin arka çevresine dönen ve sırtına bu partinin yeleğini geçirip bekçiliğini yapmaktan, siyasi ve kamu yararı gözeten bir başarı elde edememiş bir isim olduğundan, ancak ve ancak içi boş tehditkar ve hiçbir zaman kulak asılmayacak söylemlerini kameralar önünde dile getirmekte, alkış beklemektedir. Biz Aydın Ünlü'yü alkışlıyoruz. Terör elebaşının mektubunu savunan bir genel başkana sahip olduğu için, TRT' de kırmızı bültenle aranan bir teröristin röportajının yayınlanmasına hiç ses çıkarmadığı için, Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüm ideolojisinin içinin boşaltılmasında büyük katkı sunduğu ve halkın yerine şahıslara hizmet etmekten asla vazgeçmediği için kendisini alkışlıyoruz. Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in ilkelerini savunmaktan, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu gerçeğini her daim haykırmaktan, sosyal demokrat anlayışla belediye yönetiminden asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Bu tip seviyesiz ve basiretsiz açıklamalara da halkımızın itibar etmeyeceğini kendileri 31 Mart'ta da 23 Haziran'da gördü. Dilerim ki demokrasi ışığında Milliyetçi Hareket Partisi yakın zamanda kendi ideolojisi doğrultusunda ülke çıkarlarını savunan çalışmalarla siyasi arenaya geri döner"

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, Sarıbay'dan, MHP’li, Ünlü'ye, sert, cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı