Haber Detayı
17 Ocak 2015 - Cumartesi 11:47
 
CHP'li Seçmenin Yüzde 87'si Partilerine Güvenmiyor
Yapılan son araştırma, CHP'li seçmenin yüzde 87'sinin 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde partilerinin birinci çıkacağına inanmadığını ortaya koydu.
- Haberi
CHP'li Seçmenin Yüzde 87'si Partilerine Güvenmiyor

ORC Araştırma şirketinin 30 büyükşehirde 2011 seçimlerinde CHP'ye oy veren 2 bin kişi ile yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı.

CHP'Lİ SEÇMEN PARTİLERİNE İNANMIYOR

Ankette CHP'li seçmene ilk olarak "Size göre 7 Haziran'da yapılacak seçimde sandıktan birinci çıkacak parti hangisidir?" sorusu yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 87 gibi büyük bir çoğunluğu AK Parti yanıtını verirken, sadece yüzde 2,4'lük kesim CHP'nin seçimden birinci parti olarak çıkacağını düşünüyor.

CHP'Lİ SEÇMEN SARIGÜL'Ü HAKLI BULDU

Şişli Belediyesi'nde yaşanan krizin de sorulduğu araştırmada "Sizce kim haklıdır?" sorusuna da yanıt veren CHP'li seçmenin yüzde 48,5'i Mustafa Sarıgül'ün haklı olduğunu düşünüyor. Hayri İnönü'ye destek verenlerin oranı ise yüzde 29 oldu.

SARIGÜL CHP'DEN AYRILIRSA...

2015 seçimlerine TDH çatısı altında gireceği konuşulan Mustafa Sarıgül'e büyük şok... Ankette "Sarıgül, ihraç edilirse siyasete devam edeceği partiye oy verir misiniz?" sorusuna yanıt veren CHP'li seçmenin yüzde 60'ı oy vermeyeceği yönünde görüş bildirdi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yapılan, son, araştırma, CHPli, seçmenin, yüzde, 87sinin, 7, Haziranda, yapılaca
Yorumlar
Haber Yazılımı