Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 16:25
 
Çiler, ‘Sanayiyi Gebze’den yönetiyoruz’
Gebze STFA MTAL Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı arasında İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitim Geliştirilmesi ve Mali Destek Programı’na katılıp sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin sertifikaları dün gerçekleştirilen programla verildi. Programda konuşan Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Türkiye’deki sanayi Gebze’den yönetilir” dedi.
Gebze Haberi
Çiler, ‘Sanayiyi Gebze’den yönetiyoruz’

Gebze STFA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı arasında 2018 yılı İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitim Geliştirilmesi ve Mali Destek Programı’na katılıp sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin sertifikaları bugün gerçekleştirilen bir programla verildi. Gebze Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşen sertifika dağıtım programına Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GTO Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, MARKA Temsilcisi Yöneticisi Yusuf Öztaş, STFA Okul Müdür vekili Harun Yenici ve eğitime katılıp sertifika almayı hak kazanan öğrenciler katıldı.

EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda ilk olarak Okul Müdür vekili Harun Yenici ve makine teknolojileri alan müdürü Mecit Gül birer konuşma yaptılar. Yenici ve Gül’ün konuşmasından sonra Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan konuşarak, “Yenilenen teknolojiye ayak uydurmak zorundayız. Bu projeye destek sağlayan tüm firmalara teşekkür ediyorum. Üreten ve sanayiye gittiği zaman kendini ifade edebilen bir nesil yetiştirmemiz lazım. Sayın Kaymakamımıza bu konudaki desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. İşimiz gücümüz eğitim olmaya devam edecek” dedi.

ARTIK AKIL TERİ KUTSAL

Müdür Şener Doğan’ın ardından konuşan Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Projeye katkı olan herkesi kutluyorum. Sanayi ve eğitim dalında da çok önemli bir noktada olmamız gerekir. Toplumları gelişmesinde nitelikli iş gücüne sahip olmamız gerekir. Son yıllarda eğitimi ekonominin gereksinimleri doğrultusunda yeninden dizayn edilmesi gerektiğini inanıyorum. Artık akıl teri kutsal. Akıllı makineler artık hayatımıza giriyor. Sanayi devrimine çoktan hazır olmak zorundayız. Artık hayatımıza metal yakalılar giriyor.

ÜLKENİN GELİŞMESİ ANCAK EĞİTİMLE OLUR

Bir ülkenin gelişmesi ancak eğitimle olur. Mesleki ve teknik eğitime çok önem veren odalardan biriyiz. Olmazsa olmazlarımızdan biri eğitim. Eğitimcilerin eğitilmesi mesleki eğitimlere yön verilmesi gerekir. Gebze’nin farkı sanayi olarak Türkiye Gebze’den yönetilir. Mesleki eğitim yönünden Gebze’yi örnek seçtim. Gebze’de bir teknoloji bankamız var. Bilişim Vadisi düne kadar milli bir proje idi artık uluslararası bir proje. Kaymakamımızı ve ilçe milli eğitim müdürünü kutluyorum” diye belirtti.

YENİLİKÇİ METOTLARI BULANLAR OLMALIYIZ

Programda son olarak ise Gebze Kaymakamı Mustafa Güler konuşarak, “Marmara Kalkınma Ajansına bu projeye verdikleri desteklerde dolayı çok teşekkür ediyorum. Mesleki eğitimde yenilikçi yöntemlerin kullanılması çok önemli. Bizler yenilikçi metotları bulanlar olmalıyız. Her şeyi hayal edin. İnsanlar hayal edip o hayallerin peşinden koşuyor. Savunma Sanayi Teknolojisi Gebze’de kuruluyor. İthal ettiğimiz ürünleri üretemezsek yerimizde sayarız. Helva yapmak için Gebze’de her şey var. Meslek liselerinin onurunu yükseltmemiz lazım” dedi. Yapılan konuşmaların ardından programa katılıp sertifika almaya hak kazanan öğrencilere sertifikaları verildi

.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiler,, ‘Sanayiyi, Gebze’den, yönetiyoruz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı