Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 10:11
 
Corona, tiyatroları vurdu!
YAŞAM ASKIYA ALINDI
Kültür-Sanat Haberi
Corona, tiyatroları vurdu!

Dünya genelindeki corona virüs salgını hayatı durduruyor. Ülke genelinde alınan tedbirler sonrasında tüm programlar iptal olurken yaşam adeta askıya alınmış durumda. Sürecin ne kadar süreceği belirsizliğini korurken süreçten etkilenen kesimlerden birisi de tiyatro grupları. 

Corona virüs salgını dünya genelinde etkili. Yurt dışında bir çok yerde sokağa çıkma yasağı hakim. Ülkemizde de bir dizi korunma tedbirleri alınmış durumda. Sağlık bakanlığı başta olmak üzere yetkililer konuya son derece hakim. Ülke genelinde alınan tedbirler sonrasında tüm programlar iptal olurken yaşam adeta askıya alınmış durumda. Sürecin ne kadar süreceği belirsizliğini korurken süreçten etkilenen kesimlerden birisi de bölgemizdeki tiyatro grupları.   

TİYATRO EMEKÇİLERİ ZORDA

Uzun zamandır oyunları iptal edilen, ciddi anlamda zarar eden, corona virüs salgını nedeniyle de uzun zaman daha sahne alamayacak olan bölgemiz tiyatroları yaşanan süreçte sonrasında kara kara düşünüyor. Ekonomik anlamda zor durumda olan, maddi ve manevi zarar gören gruplar, ne yapacaklarından habersiz şekilde süreci takip ediyor. Hiçbir güvenceleri olmayan, sahneye çıktıkça hayatlarına devam eden tiyatro emekçileri, yaşanan süreç sonrasında ekonomik darlıkla mücadeleye etmeye ve süreç sonrasında yaşanacakları takip etmeye odaklanmış durumda.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Corona,, tiyatroları, vurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı