Haber Detayı
04 Mayıs 2015 - Pazartesi 12:06
 
Cumhurbaşkanı Bu Belediyeleri SİLDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini karşılamaya gelmeyen belediye başkanlarını....
Gebze Haberi
Cumhurbaşkanı Bu Belediyeleri SİLDİ

Erdoğan o belediyeleri de ziyaret listesinden çıkarttı

 

 

Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bahçıvan ile Türk siyasetinin duayen isimlerinden biri olan MardinBüyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, DBP yönetiminin kararı çerçevesinde bugün illerine ziyarette bulunacak Cumhurbaşkanı'nı karşılamaya gitmesi beklenmiyor.

 
 

BATMAN VE Diyarbakır’DA BELEDİYE ZİYARETİ OLMADI

Cumhurbaşkanı'nın il gezilerinde standart üç ziyaret yer alıyor.
Bunlar valilik, belediye başkanlığı ve garnizon komutanlığını ziyaret olarak sıralanıyor. Erdoğan'ın, 2 Mayıs’taki Batmanprogramında belediye ziyareti yer almadı.

Erdoğan, Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir kendisini karşılayan heyette yer almadığı için programda bir değişiklik yapma gereğini duymayarak belediye ziyaretinde bulunmadı.

KIŞANAK GİTMEDİ ZİYARETİ İPTAL ETTİ

Ancak Diyarbakır programı ise 2 Mayıs’ta Sabah saatlerinde değiştirildi. Programda değişiklik yapılarak; Cumhurbaşkanı'nın, 2 Mayıs’ta saat 16.15'de Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edeceği duyuruldu. Ancak Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Erdoğan'ı Diyarbakır'da karşılayan heyette yer almadı. Erdoğan da, bunun üzerine Diyarbakır'da belediye ziyaretini iptal etti. Böylece Erdoğan'ın Diyarbakır programı bir gün içinde iki kez değişmiş oldu.

GELME NEZAKETİNİ GÖSTERMEDİ

Erdoğan, kendisini devlet kültürü çerçevesinde karşılamaya gelmeyen belediye başkanlarınınPKK’yı kastederek dağdan emir aldıklarını dile getirmişti. Erdoğan, Batman'daki konuşmasında, "Ben şimdi buraya geldim. Türkiye'nin cumhurbaşkanıyım. Yüzde 52 oyla ilk defa milletin seçtiği bir cumhurbaşkanıyım. Tabi kendime göre bir plan yaptım. Dedim ki 'Valiliği ziyaret ederim, belediyeyi de ziyaret ederim'. Fakat sağ olsun belediye başkanı havaalanına gelme nezaketini bile göstermedi.
Şimdi havaalanına gelme nezaketini göstermeyen bir belediyeyi bir cumhurbaşkanı olarak benim ziyaret etmem doğru mu? Dolayısıyla bunu bilmenizi istiyorum ki bunun istismarını yapmasınlar" demişti.
Erdoğan, Çanakkale ziyaretinde CHP'li belediye başkanının kendisini karşılayan heyette yer aldığını da örnek olarak vermişti.

EMİNE ERDOĞAN KIZ YURDU

Erdoğan, bugün saat 12.15’te Siirt Valiliği’ni ziyaret edecek. Saat 13.00’te ise toplu açılış töreninde halka seslenecek.

Saat 14.30’da eşinin adının verildiği TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu Açılış Töreni'ne katılacak olan Erdoğan, saat 15.00’te Siirt 3.
Komando Tugay Komutanlığı’na ziyarette bulunacak.

MARDİN PROGRAMI

Erdoğan, Siirt’ten Mardin’e geçecek. Saat 16.00’da Karayolları Parkı’ndaki toplu açılış töreninde halka hitap edecek. Ardından Mardin Valiliği’ni ziyaret edecek. Saat 18:15'te ise 70. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanlığı'na ziyarette bulunacak. Erdoğan’ın, Siirt ve Mardin programlarında belediye başkanlığı ziyaretlerinin yer almaması dikkat çekti. DBP’nin Cumhurbaşkanı’nı karşılamaya belediye başkanlarının gitmemesi yönündeki kararı ve tavrı nedeniyle Cumhurbaşkanı’nın da, istemesine rağmen belediye başkanlığı ziyaretlerini iptal ettiği belirtildi.

Erdoğan'ın ziyareti sırasında Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bahçıvan'ın karşılama heyetinde yer almayacağına ilişkin bilgi

nedeniyle Erdoğan'ın programında belediye ziyareti yer almadı. Aynı şekilde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaretine de programda yer verilmedi. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Türk siyasetinin duayen isimlerinden biri olan Ahmet Türk'ün olması ise bu ziyaret krizine ilginç bir boyut kattı.

Kaynak: (Milliyet) - Milliyet Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Bu, Belediyeleri, SİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı