Darıca’da korona denetimi
Haber
04 Ağustos 2020 - Salı 11:01
 
Darıca’da korona denetimi
Darıca Haberi
Darıca’da korona denetimi

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında Darıca genelinde denetim ve bilgilendirme yaptı.

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alarak binlerce insanın ölümüne neden olan korona virüs salgını sonrası normalleşme süreci sonrası Darıca’da denetleme bilgilendirme yapıldı. Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında, İçişleri Bakanlığı'nın aldığı kararlar doğrultusunda ilçe genelindeki cafe, restorant, kıraathane, çay bahçeleri, marketler, oyun salonları, toplu taşıma araçları ve konaklama merkezlerini denetleyerek hijyen kuralları ve maske takma yönünde bilgilendirme yaptı.

14 KURALA ÖZEN GÖSTERİN

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan yapılan bilgilendirme hakkında açıklamada bulunarak, “Vatandaşlarımızın sağlığı için, Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü Personelleri ile birlikte, sınırlarımız içerinde faaliyet gösteren, cafe, restorant, kıraathane, çay bahçeleri, marketler, oyun salonları, toplu taşıma araçları ve konaklama merkezleri denetlenmiş, sosyal mesafe, hijyen kuralları ve maske takma yönünde bilgilendirme yapılmıştır. Vatandaşlarımızın maske kullanımına ve 14 kurala özen göstermesi büyük önem arz etmektedir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca’da, korona, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı