Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 14:32
 
Darıcalı öğrenciler finalde
Darıca Haberi
Darıcalı öğrenciler finalde

Genç Başarı Vakfı tarafından organize edilen GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programında Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 500 lise girişimcilik şirketi arasından finale katılmaya hak kazanan 35 şirketten biri oldu.

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İsmail Oğuz Darıcalı öğrencileri tebrik ederek bir açıklamada bulundu. Oğuz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Genç Başarı Vakfı tarafından organize edilen GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programında Darıca Öğretmen Füsun Erdemir M.T.A.L. Abdullah Çermaoğlu ve Gülay Karaman Siner koordinatörlüğünde 11. sınıf öğrencilerimizden Senanur Selda Çetinkaya, Aslı Nur Karatosun, Özge Gelgeç, Damlanur Sadıç ve Zehra Akpolat tarafından kurulan PETRİCHOR adlı lise girişimcilik şirketi ile bu yıl organizasyona katılmıştır. Türkiye genelinde yaklaşık 500 lise girişimcilik şirketi arasından finale katılmaya hak kazanan 35 şirketten biri olmuştur. Kocaeli ilini organizasyonda temsil etme şansı yakalamıştır.

TEBRİK EDERİZ

Projede; Bebeklere ilaç vermeyi kolaylaştıran bir emzik geliştirmişlerdir. Ürünün tasarımında emziğin içerisine yerleştirilecek bir ilaç haznesi ve emziğin üzerine yerleştirilecek ışıklı ve sesli ikaz lambası ile bebeğin ilacı almasının sağlanması amaçlanmıştır. Ayrıca emziğin üzerine yerleştirilen ikaz lambası sayesinde bebeğin emziği attığı anda annenin fark etmesi amaçlanmıştır. Okulumuzu, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıcalı, öğrenciler, finalde,
Yorumlar
Haber Yazılımı