Haber Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 12:24
 
DASİAD’da yeniden Özdinçer
DASİAD 7. Olağan Genel Kurulu’nda tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Hüseyin Tevfik Özdinçer yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
Darıca Haberi
DASİAD’da yeniden Özdinçer

HABER: KÜBRA AKABALI / Darıca Sanayici İş Adamları Derneği (DASİAD) 7. Olağan Genel Kurulu’nu bugün Cuci Otel’de gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen kongreye; DASİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Adayı Hüseyin Tevfik Özdinçer, Darıca Belediye Başkan Vekili Cafer Teyyar Demirdaş, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, DASİAD Genel Sekreteri Mehmet Alcan, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım, CHP eski İlçe Başkanı Yakup Törk, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı. 

2017’DE BAŞKAN OLDUM
Gerçekleştirilen genel kurulda ilk olarak DASİAD Genel Sekreteri Mehmet Alcan bir konuşma yaptı. Alcan, “Salonumuzda genel kurulu açmak için yeterli çoğunluk vardır” diyerek genel kurulu açtı. Ardından verilen önerge ile Divan Başkanlığına Zeki Etyemez, Divan sekreterliğine Selim Özcan oy saymanlığına ise Abdulkadir Güneş getirildi. Divan seçiminin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunuldu. DASİAD Başkanı ve Adayı Hüseyin Tevfik Özdinçer bir konuşma yaptı. Özdinçer, “Derneğimizin 7. Olağan Genel Kurul toplantısına hoşgeldiniz. Bildiğiniz gibi 28 Ekim 2017 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısı sonucu sizlerin teveccühü ile göreve geldik. Hemen ardından görev paylaşılı yaparak çalışmalara başladık. Göreve geldiğimiz günden bu yana faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Bizlerin sadece tabela örgütü değil, üstüne düşen görevleri yapmasıdır” dedi. 

ÜRETİMİN VE TİCARETİN MERKEZİ
Özdinçer’in ardından Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler bir konuşma yaptı. Çiler, “Böyle bir günde özel kişilerle olmaktan mutluluk duyuyorum. İlk başkandan sonra başkana kadar herkese teşekkür ederim. İş insanlarının olduğu yerlerde biz oda olarak olmak zorundayız. İş insanları olarak sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Ne kadar kendi kaynaklarımızı kullanırsak o kadar gelişiriz. Bugün bu coğrafyada yaşadıklarımız bir örnek. Sizlerin ve bizlerin güçlü olması bu bölgenin dolayısıyla da ülkemizin güçlü olması demektir. Birlikte hareket edersek sürdürülebilir hedeflere hep birlikte ulaşırız. Burası hem üretimin hem de ticaretin merkezi. 

İLK EĞİTİMİ DASİAD ALACAK
Bizim sıkıntımız var bölge olarak. Burada üretim yapan fabrikaların yönetim kurulları İstanbul’da bizde bu sebepten dolayı vergiden faydalanamıyoruz. Bunun için çalışmalarımızı başlatacağız. Bizim yarınlarımız ve gençlerimiz var. Bundan sonra iş modelleri ve eğitim sistemi değişecek. Gebze Ticaret Odası Ankara’da proje merkezi olarak geçiyor. Biz Darıca’da verdiğimiz huzurevi sözü arkasındayız.Gebze Ticaret Odası akıllı oda sistemini ilk kullanan oda. Odamızda 9-13 yaş arasındaki çocuklarımıza eğitim vereceğiz ve ilk eğitimi alacak çocuklar DASİAD üyelerinin çocukları olacak” diye konuştu. 

LİSTE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Yapılan konuşmaların ardından Faaliyet raporu okundu. Faaliyet raporunun ardından 2018 yılı bilançosunu DASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Şadi Güven okudu. Faaliyet raporunu ise DASİAD Genel Sekreteri Denetim Kurulu Raporu okundu. Raporların okunmasının ardından üyelerin oylamasına sunularak kabul edildi.  Okunan denetim ve faaliyet raporlarının oylanmasının ardından divana tek liste sunuldu.Sunulan liste oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda son olarak üye aidatları yıllık 750 TL’den bin TL’ye çıkarıldı.  

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
Hüseyin Tevfik Özdinçer
İnci Ceyda Teomanlı 
Ali Celep
Engin Taşkıran
Şadi Güven
Rıfat Yakupoğlu
Mustafa Serdar Özmet
Mukadder Doğanay
İbrahim Karslı
Ahmet Güler
Nurettin Aluçtarhan

DENETLEME KURULU ASİL
Ekber Yılmaz
Cemal Esat Demirdağ
Kadir Bekir Fildişi

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Mustafa Serdaroğlu
Burcu Başer
Seçkin Canpolat
Selim Özcan
Hasan Aydın
Hasan Polat
Satı Ergün
Hasan Temiz 
Ahmet Tüter 
Cahit Uçar
Mehmet Ali Arcan

DENETLEME KURULU YEDEK
Özkan Keçecioğlu
Cafer Kemal Cin
Davut Aydoğan

Kaynak: Editör:
Etiketler: DASİAD’da, yeniden, Özdinçer,
Yorumlar
Haber Yazılımı