Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 14:56
 
Dilovası’nda Millet İttifakı çatladı
Dilovası Belediyesi Ekim ayı olağan dışı meclis toplantısı özel gündem maddesi ile bugün gerçekleşti. Toplantıda SP’li Meclis üyesi ile HDP ilçe Başkanını arasında tartışma yaşandı.
Dilovası Haberi
Dilovası’nda Millet İttifakı çatladı

Dilovası Belediyesi meclis üyeleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Operasyonuna’ destek vermek için bir araya geldi. Tüm Türkiye genelinde belediye meclislerince gerçekleşen destek açıklaması toplantısı SP’li meclis üyesi ile HDP Dilovası İlçe Başkanı Kadir Demir’in tartışması damga vurdu. Bilindiği gibi seçim sürecinde Dilovası’nda yaşanan CHP, SP, HDP ve İYİ Parti ittifakı sonrası yapılan meclis üyeliği dağılımı ile CHP 1, SP 2 ve HDP 3 meclis üyesi SP çatısı adı altında mecliste yerlerini almıştı. Yaklaşık yedi aydır SP meclis üyeleri olarak mecliste yerlerini alan altı meclis üyesi bugün yapılan meclis toplantısı sonrası çatırdadı.

TERÖRİTLER KALLEŞÇE MASUM İNSANLARI HEDEF ALIYOR

Toplantıya HDP’li meclis üyeleri katılmazken,  SP Meclis üyesi Zeki Karataş, Türk Ordusunun başlattığı Barış Pınarı Harekâtını destekleyen bir açıklama yaptı. Karataş yaptığı açıklama da “Millet olarak zor günlerden geçiyoruz. Bir acının yarası sarılmadan yeni bir acıyla sarsılıyoruz. Ancak Türkiye tarihi bir geçmişi ve engin tecrübesi ile büyük bir devlettir. Aziz milletimiz en zor dönemlerde zor badireler atlatmıştır. Bu karanlık dönemi de el ele, omuz omuza vererek atlatacaktır. Öncelikle Suriye kuzeyinde “Barış Pınarı Harekâtında şehit olan askerlerimize ve sivil vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz. Teroristler her zaman olduğu gibi yine kalleşçe masum vatandaşlarımızı bebeklerimiz ve çocuklarımızı hedef alarak çirkin yüzünü göstermiştir.

BU HAREKAT KÜRT HALKINA YAPILMIŞ BİR HAREKAT DEĞİLDİR

Bilinmelidir ki bu harekat Kürt kardeşlerimize karşı değil, terör örgütlerine karşı yapılmaktadır. Bu süreç birlik ve beraberliğimize en fazla ihtiyaç duyduğumuz süreçtir. Kimse bu yaşananlara partizanca yaklaşmamaya gayret göstermelidir. Bu operasyon üzerinden siyasi rant sağlamaya çalışanlar bilmelidir ki şehitlerimizin ruhu incilir. “Bu süreçte şu bu ittifakı değil Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü için “Türkiye İttifakı’ndan bahsedilmelidir. Tek duamız bu işin fazla uzamadan neticeye ulaşmasıdır. Şüphemiz yok ki Silahlı kuvvetlerimiz bunu yapabilecek güçtedir. Allah yar ve yardımcıları olsun.” Dedi.

SP MECLİS ÜYESİ VE HDP İLÇE BAŞKANI TARTIŞTI

Karataş’ın bu açıklamasının ardından geçtiğimiz hafta gözaltına alınarak ardından tutuklanan SP’li meclis üyesi Metin Dalgalı’ya geçmiş olsun dileklerini ileterek tekrar aralarında görmek istediğini belirtmesinin ardından meclis salonunda toplantıyı takip eden HDP Dilovası İlçe Başkanı Kadir Demir SP’li meclis üyesi Zeki Karataş’a tepki göstererek “Metin Dalgalı’nın adını ağzına alamazsınız. Siz bizim arkadaşımızı savunamazsınız. Biz savunuruz onu. Bizim meclis üyelerimiz HDP’lidir. Siz SP’nin meclis üyelerisiniz. Siz onların adına konuşamazsınız. Bu yaptığınız açıklama ile kınadığınızı söylediniz. Biraz ilkeli ve ahlaklı olun. Arkadaşımızın adını ağzınıza alamazsınız.

SP AÇIKLAMA YAPMAKTAN VAZGEÇTİ

SP’li meclis üyesi Zeki Karataş ise HDP ilçe Başkanı Demir’in yanlış konuştuğunu SP’nin açıklamasını okuduğunu belirterek Metin Dalgalı bizim de arkadaşımızdır, siz karışamazsınız diyerek kendini savunmak istedi. Ancak HDP ilçe Başkanının itirazı sonrası açıklama yapmayı bıraktıklarını ifade etti.     

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nda, Millet, İttifakı, çatladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı