Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 12:15
 
DÜN ÇAYIROVA'DA NELER OLDU?
3.Olağan Çayırova Ak Parti İlçe Kadın Kolları Kongresi gerçekleşti. Kongre sonunda tek aday olan Hacer Banu Çürüksuludemir Çayırova Ak Parti İlçe Kadın Kolları'nın yeni dönem başkanı oldu.
Çayırova Haberi
DÜN ÇAYIROVA'DA NELER OLDU?

Kocaeli Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çayırova Belediye Meclis Üyeleri'nin hazır bulunduğu kongrede, misafir olarak Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Yönetimi, Gebze Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Soba ve Yönetimi, Dilovası Ak Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut ve Yönetimi, Gebze Ak Parti Eski İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı katıldılar. Kocaeli Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel Ankara'da olması nedeniyle Çayırova Belediyesi Kültür Salonu'ndaki yerini alamadı.

 

DİNÇ VEDA ETTİ

Mevcut Başkan Feride Dinç konuşmasında, “Yaptığımız çalışmalardan ötürü bize desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Teşkilatın tozunu yuta yuta geldiğim bugünde bayrağı devredeceğim. Bu bir ayrılık değil, bayrak teslimidir. Verilen her görevi yapmaya çalışacağım” dedi. Haziran seçimleri için canla başla çalışacaklarını kaydeden Ferde Dinç , “Örnek teşkilat olmayı sürdürmeye devam edeceğiz. Ülkemizde istikrarı sürdürmek zorundayız. 12 ilçemizde ve ülkemizin diğer illerinde AK Parti belediyeciliğinin ne olduğunu gösterdik” diye konuştu.

 

KILIÇ "KADROLARIMIZA GÜVENİYORUM"

Ardından söz alan Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Kılıç, “Teşkilat olarak başarılarımıza dönüp baktığımıza koordinatörlü bir çalışmanın ürünüdür. Tüm AK Parti ailesi başarılı ve özverili bir çalışma ile bu başarıları yakalamıştır. AK Parti ailesi büyük bir aile, maraton koşusu yapan bir aileyiz. Bu kadro bütün seçimlerde başarı gösterdi. Bu başarıyı tekrar göstermeyi hepimiz canı gönülden istiyoruz. Bizim bu başarımızı çekemeyenler de var.. Osmanlı coğrafyasını yıkan Küresel güçlerin bir sıkıntısı var. AK parti hareketi bir dava hareketine dönüştü” şeklinde konuştu.

 

7 ŞUBAT'A KADAR BİRLİKTEYİZ

Ardından söz alan Kocaeli Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, “7 Şubat’ta il kongremiz var. Belki gitmem belki kalırım. Başbakan derse, genel başkan derse; akan sular durur. Biliyorum gideceğim için üzülüyorsunuz ama her şeyin bir sonu var. AK parti teşkilatlarında seçim kazanmak artık rutin hale geldi. 2015 seçimlerinde aynı başarı gelecektir. Bizim derdimiz sadece seçim kazanmak değil. 92 yılda, 62 hükümet geldi. Tek partili devleti saymazsanız bir buçuk senede hükümet değişmiştir. Bugüne baktığımızda kurucu başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Allah senden razı olsun. Osmanlı’nın diriliş marşı ile bizlere misafir karşılamayı yaşattın” dedi.

 

İSLAMA KARŞI HAREKET

Civelek’in konuşmasının satırbaşları şöyle: “Bu memlekette hacca gitmek yasaktı. Kurucu liderimiz bunların hepsini kaldırdı. Cumhurbaşkanı’mız 16 devletin simgelendiği bir fotoğraf çekildi. Bazıları ‘Sirk kıyafeti’ diyebilir ama bunlar benim devletimin o dönemde giydiği kıyafetlerdir. Bugün gönül coğrafyasında ağlayan tüm analar bizden medet ummakta. Bir Müslüman lider vardı Mısır’da onu da indirdiler. Bütün bunlarda kimsenin gıkı çıkmadı. Ama Fransa’da üst akıllar tarafından Peygamber Efendimizin karikatür çizdirildi. 2 kişi saldırdı 12 kişiyi öldürdü. İslam’a karşı hareket oluşturmaya çalışıyorlar”dedi.

 

 

ÇÜRÜKSULUDEMİR iLK KONUŞMASINI YAPTI

Listesini divana sunduktan sonra konuşma yapan Çayırova İlçe Kadın Kolları Hacer Banu Suluçürükdemir, “Başkan adayı olarak karşınızdayım. Devralacağım bayrağı daha yukarılara taşıyacağım. Partimizin bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak kapı kapı dolaşıp Başbakan’ımızın selamını iletmek birinci işim olacaktır. AK yarınlar bizim olacak” diye konuştu.

YÖNETİM KURULU, Duygu Turan, Kübra Nur Turan, Yeşim Atlı, Üyeyda Ünal, Hanife Oral, Meryem Türkmen, Zeybep Kavas, Neşe Aybek, Nebahat Zengin, Şengül Maytap ,Hülya Boz, Emine Otlu, Tamer Kandil, Necla Kurt, Sevilay Arıkboğa, Emine Kiraz, Şengül Altındiken, Tülin Danışmaz, Filiz Araz, Aynur Gemici, Safiye Keskin, Fatma Yılmaz, Neşe Ekmekçi, Meryem Ertuğrul, İlksen Yılmaz, Nihal Çağlayan, Sevilay Güney, Züleyha Aktaş, Sibel Zafrakoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3Olağan, Çayırova, Ak, Parti, İlçe, Kadın, Kolları, Kongresi, gerçekleşti, Kongr
Yorumlar
Haber Yazılımı