Duvarlar görüntü kirliliğine sebep(!)
Haber
07 Ağustos 2020 - Cuma 21:18
 
Duvarlar görüntü kirliliğine sebep(!)
Gebze Haberi
Duvarlar görüntü kirliliğine sebep(!)

Gebze Osman Yılmaz Mahallesinde yer alan Yunus Emre Parkı duvarlarındaki kötü görüntü gözlerden kaçmıyor. Görüntü kirliliğine neden olan duvar yazıları ve duvar afişlerine Gebzeliler tepkili.

Gebze Osman Yılmaz Mahallesinde bulunan ve Gebzeliler tarafından sevilen Yunus Emre Parkı duvarlarındaki kötü görüntü dikkat çekiyor. Parkın duvarlarına yazılan duvar yazıları ve asılan duvar afişleri kötü görüntüye sebep olurken görenler parkın duvarlarının temizlenmesi gerektiğini ve bu kötü tablonun düzeltilmesine ihtiyaç olduğunu söylüyorlar. Vatandaşlar parkın duvarlarındaki görüntüye yetkililerin son vermesi gerektiğini ifade ediyorlar.

YETKİLİLERE SESLENİYORUZ

Gebzeliler, “Yunus Emre Parkı güzel bir park. Güzel olmayan şey duvarlarındaki yazılar ve asılan duvar afişleri. Eleman ve iş ilanları parkın duvarlarına gelişigüzel asılıyor. Özellikle gençler duvarlara sprey boyayla yazılar yazıyor. Bunların temizlenmesi parkın görüntüsünün daha şık olmasını sağlayacaktır. Belediye yetkililerinden konuyla ilgilenmelerini istiyoruz, park eski güzel görüntüsüne kavuşsun, görüntü kirliliği ortadan kaybolsun” yorumunu yapıyorlar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Duvarlar, görüntü, kirliliğine, sebep(!),
Yorumlar
Haber Yazılımı