Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 23:07
 
Ellibeş, “Erken seçime ihtiyacımız yok”
Siyaset Haberi
Ellibeş, “Erken seçime ihtiyacımız yok”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş Kocaeli TV canlı yayınında yaptığı açıklamayla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin doğru okunması gerektiğini belirterek Türkiye’nin erken seçime ihtiyacı olmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti İl Başkanlığı’yla video konferans görüşmesinde yaptığı ”Yarından tezi yok, yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Çarşamba’dan itibaren de bizzat sahaya inerek, milletimize gidecek kendimizi anlatacak, onun da derdini dinleyeceğiz” açıklamaları erken seçim olarak yorumlanmıştı. Kocaeli TV’de Hakan Katırcı’nın canlı yayınına konuk olan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, erken seçim yorumlarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de erken seçim olmaz, olmasının da gereği yok. Dünya lideri olarak adlandırılan bir Cumhurbaşkanımız var. Başarılı performans koyan bir hükümetimiz var. Tıkır tıkır çalışan bir meclisimiz var. Erken seçim olmasının bir anlamı yok.

“HAYDİ BAKALIM KOLLARI SIVAYIN”

Erken seçim Türkiye’nin geleceğine darbe vurmaktır. Her siyasi parti kurulduğunda bir seçim mi yapmak gerekir? Cumhurbaşkanımızın sahaya inin tavsiyesini doğru okumak lazım. 2.5 aydır aktif siyaseti yapamadık. Halkımızla bütünleşip, onlara hitap edecek bir çalışma yapamadık. Sebebi de Covid-19’la ilgili yapılan mücadele. Madem yeniden normalleşmeye dönen bir Türkiye’de Cumhurbaşkanımızın bir ikazı oldu bize. ‘Haydi, bakalım kolları sıvayın. Tekrar milletimizin içinde aktif siyaseti yapmaya devam edin’ dedi.

“ERKEN SEÇİME İHTİYAÇ YOK”

Bizim için zaten her zaman teşkilatlarımızın yapmış olduğu siyaset üslubu, sistemi bu. Bunu ifade etti ama yine buradan yine bazıları demokrasiyle örtüşmeyen yöntem ve usullerle milletvekili transferleriyle yeni partilere destek vererek bir erken seçim arayışı içerisine giriyorlar. Ben böyle bir sonucun Türkiye’ye bir fayda getirmeyeceğini, bizim de öyle bir gayrette olmadığımızı belirtmek istiyorum. Biz her daim 7/24 çalışan teşkilatlar olarak her atılımda varız, hazırız ancak Türkiye’nin erken seçime ihtiyacı olmadığını da herkes bilmekte.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ellibeş,, “Erken, seçime, ihtiyacımız, yok”,
Yorumlar
Haber Yazılımı