Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 16:36
 
ENKA’da ön kayıtlar başlıyor
Dilovası Haberi
ENKA’da ön kayıtlar başlıyor

Kocaeli Özel ENKA Teknik Okulları’nda 24 Haziran 2019 tarihinde öğrencilerin LGS puanları açıklandıktan sonra ön kayıt başvuru açılacak. Okuldan yapılan yazılı açıklamada, “Kocaeli Özel ENKA Teknik Okullarımıza öğrenci kayıtlarında MEB tarafından yapılan LGS sınav puanları esas alınmaktadır. 24 Haziran 2019 tarihinde öğrencilerin LGS puanları açıklandıktan sonra, okulumuzun internet sitesinde “ÖN KAYIT BAŞVURU” formu açılacaktır. Aday öğrencilerimiz, açılan bu forma sınavda elde ettikleri puan ve Türkiye geneli girdikleri yüzdelik dilim bilgileri ile ön kayıtlarını internet sitemiz üzerinden yapacaklardır.

YÜKSEK PUANA GÖRE SIRALANACAK

Okul bünyemizde iki ayrı okul türü bulunmaktadır: Fen ve Teknoloji Lisesi; Anadolu Teknik Lisesi. Ön kayıtlarda, aday öğrencilerimiz isterlerse her iki okul türümüz için, isterlerse sadece Fen Teknoloji Lisemiz ya da sadece Anadolu Teknik Lisemiz için ön kayıt müracaatında bulunabilirler. Okulumuzun internet sitesi dışında, hiçbir kurum veya adreste ön kayıt alınmamaktadır. Ön kayıtlarımızın internet sitesinden alımının tamamlanmasının ardından müracaatta bulunan öğrenciler yüzdelik dilim ve puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır. Sıralama sonucunda, Fen Teknoloji okul türünü seçen adaylardan ilk 200’ye giren öğrenciler okulumuzun kendi yapacağı değerlendirme sınavına alınacaktır.

OKUL TARAFINDAN DEĞERLENDİRME YAPILMAYACAK

Fen Teknoloji Lisesi kayıt değerlendirme sınavında 20 soru sorulacak olup sorular Matematik ve Fizik grubu derslerinden, olimpiyat tarzında sorulardan oluşacaktır. Soruların içeriği ve puan değeri komisyon tarafından belirlenecektir. Sınavın sonucunda, öğrencilerin LGS sınavından aldığı puan ile değerlendirme sınavımızdan aldığı puan birleştirilerek toplam puan üstünlüğüne göre kayıt listesi oluşturulacaktır. Anadolu Teknik Lisemiz için okulumuzdan tarafından herhangi bir kayıt değerlendirme sınavı yapılmayacak olup sadece aday öğrencilerin internet sitemizden yaptığı müracaatlarından sonra LGS sınavı yüzdelik dilim ve puan üstünlüğüne göre öğrenciler sıralanarak kayıt listesi oluşturulacaktır.

SADECE YÜZDE YÜZ BURSLU ÖĞRENİM

Her iki okul türümüz için, kayıt listeleri oluşturulduğunda listeler okulumuzun internet sitesinden ilan edilerek belirlenen tarih aralığında önce asıl listede yer alan öğrencilerin kayıtları ardından boş kalan kontenjan olursa yedek liste kayıtları yapılacaktır. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında okulumuza kayıt olan öğrencilere göre, geçen yılın taban yüzdelik dilimleri Anadolu Teknik Lisemiz için yüzde 2,12; Fen ve Teknoloji Lisemiz için ise binde 6 olmuştur. Okulumuzun taban puanları, kayıt yılına göre ve müracaat eden öğrencilerin başarı durumlarına göre her yıl değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yılın taban puanları kayıtlardan sonra oluşacaktır. Okulumuza alınacak öğrenci sayısı kayıt listeleri ile beraber ilan edilecektir. Her iki okul türümüze kayıt olan tüm öğrenciler 100 tam eğitim bursu ile kayıt edilmektedir. Hiçbir öğrenciden eğitim öğretim ücreti alınmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: ENKA’da, ön, kayıtlar, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı