Haber Detayı
22 Ocak 2015 - Perşembe 14:34
 
Feci cinayet! Elleri kesilmiş, kafası poşete sarılmış
KOCAELİ'DE BOŞ ARAZİDE KADIN CESEDİ BULUNDU
Kocaeli Haberi
Feci cinayet! Elleri kesilmiş, kafası poşete sarılmış

İzmit'te boş bir arazide kadın cesedi bulundu.

İzmit Kandıra yolu yine vahşice işlenmiş bir cinayete daha tanıklık etti. İzmit-Kandıra yolu olarak bilinen D-605 Karayolu üzeri Çayırköy Köyü mevkiinde bulunan bir tarlada kadın cesedi bulundu. Çevrede gezen bir hurdacı tarafından bulunan ceset için hemen jandarma ekiplerine haber verildi. Üzerinden kimlik çıkmayan, ağzı bantlı olan kadının başka bir yerde öldürülüp çöp poşetine konularak oraya getirildiği ve ellerinin kesilerek tarlaya atıldığı sanılıyor.

 

CESEDİ BULAN ŞOK OLDU

Alınan bilgi ve iddialara göre; İzmit Kandıra yolu olarak bilinen D-605 Karayolu üzeri Çayırköy Köyü mevkiinde yol kenarında gezen bir hurdacı, bir tarlada büyük bir poşet parçası görerek yanına gitti. Hurda bulmayı düşündüğü poşetlerin içinde kadın cesedi bulan hurdacı şok oldu. Hurdacı gördüğü manzara karşısında bir süre kendine gelemedi. Bir süre sonra hemen jandarma ekiplerine durumu haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri olay yerini adeta abluka altına aldı. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarma ekipleri bölgede kuş uçurtmazken, Olay Yeri İnceleme ekipleri ise çevrede geniş çaplı araştırmalarda bulundu.

ÇEVREDE KUŞ UÇURTULMADI

Cumhuriyet Savcısı ve jandarma ekipleri çevrede uzun süre delil aradı. Bulunan cesedin ellerinin kesik olduğu ve büyük boy iki poşet içerisinde bulunduğu, ellerinin ise bileklerinden itibaren kesildiği kaydedildi. Cesedi bulan hurdacının ise ifadesinin alınması için jandarma karakoluna götürüldü. Üzerinden kimlik çıkmayan kadın cesedi tamamlanan olay yeri incelemesinin ardından otopsi işlemleri için İzmit Asri Mezarlık morguna kaldırıldı. Cenazenin kimlik tespitinin yapılabilmesi için doku, kan ve kas dokusundan alınan örnekler İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.  

 

DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Kandıra yolu üzerinde yaşanan vahşi olayla ilgili olarak İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube ve İstihbarat Şube ekiplerinin yanı sıra İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin de araştırma başlattı. Kimliği belirsiz kadın cesedinin 25 yaşlarında olduğu, pavyon ya da gazino gibi yerlerde çalışmış olabileceği, saçlarının kaynak olduğu kaydediliyor. Öte yandan dövülerek öldürülen kadının özellikler başında derin darp izleri ve yaraları, gözlerinin şiş olduğu belirtildi. Hunharca dövülen kadının kafasına aldığı darbeler sonucu öldüğü de kesinleşti.

 

PARMAK İZİ BIRAKMAMAK İÇİN ELLERİ KESİLDİ

Dövülerek öldürülen kadının, hemen sonra iki adet büyük boy çöp poşetine konulduğu, ağzının bantla kapatıldığı öğrenildi. Öte yandan öldürülen kadının otomobil bagajına konularak Çayırköy’e getirildiği ve cesedin bagaja sığması için bacaklarından bükülerek bağlandığı kaydedildi. Cesedin bulunduğu yere getirildikten sonra geride parmak izi delili bırakmamak için ellerinin kesildiği öne sürüldü. Kadının öldürüldükten en az 3 saat sonra baltayla ve tek hamle de ellerinin kesildiği bu sebepten ötürü de fazla kan akmadığı belirlendi. Ayrıca kadının bir kolunda sarmaşık diğer kolunda ise şeytan çocuk figürü olduğu da kaydedildi. Jandarma ve polis ekipleri korkunç cinayetin zanlı ya da zanlılarının peşine düştü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOCAELİDE, BOŞ, ARAZİDE, KADIN, CESEDİ, BULUNDU
Yorumlar
Haber Yazılımı