“Fransız markası değiliz!”
Haber
28 Ekim 2020 - Çarşamba 17:44
 
“Fransız markası değiliz!”
GEBZE’DE ÜRETİM MERKEZİ OLAN AVON’DAN AÇIKLAMA:
Gündem Haberi
“Fransız markası değiliz!”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarına boykot çağrısı sonrasında Avon’un da Fransız malları içerisine katılmasına Gebze’de de üretim merkezi olan Avon’dan açıklama geldi. Avon, “Biz kökeni Amerika'ya dayanan bir Brezilya markasıyız” açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarına boykot çağrısı sonrasında sosyal medyada Fransa menşeli ürünleri içerdiği iddia edilen listeler dolaşmaya başladı. Listelerde gerçekte başka ülke menşeli çok sayıda ürün ve markanın da yer aldığı dikkat çekti. Bunlardan biri, Gebze’de de üretim merkezi olan Avon bir açıklama yayımladı. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Avon, 1886 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan, 2020 yılının başında da Natura&Co grubu ile birleşerek Brezilya merkezli çok uluslu bir güzellik grubunun parçası haline gelen bir doğrudan satış şirketidir.

LİSTEDEN ÇIKARIN

Markamızın Fransız devleti ile bir bağı olmayıp Fransa’da operasyonu dahi bulunmamaktadır. Basına yansıyan ‘Boykot edilecek Fransız markaları‘ başlıklı haberler içerisinde yer alan markamızla ilgili asılsız haberlere itibar edilmemesini ve haberlerde yer alan markamızın bu listeden çıkartılmasını önemle rica ederiz.” Sosyal medyada paylaşılan boykot listelerinde geçmişte Fransızlara ait olan ve daha sonra el değiştiren markalar ve şirketlerin yanı sıra Amerika menşeli marka ve firmalar de yer alıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Fransız, markası, değiliz!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı