Haber Detayı
14 Ocak 2015 - Çarşamba 16:51
 
GAZETECİLERE MÜJDE!
TGS ve TGC’nin girişimiyle gazetecilerin ücretsiz seyahat kartlarına getirilen günlük 10, aylık 220 geçiş sınırlandırması uygulaması kaldırıldı.
Kocaeli Haberi
GAZETECİLERE MÜJDE!

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) İETT Genel Müdürlüğü'ne başvurarak sınırlandırmanın haksızlık olduğunu belirterek  kaldırılmasını istemişti. Yapılan açıklamada “İstanbul’da trafik yoğunluğu nedeniyle gazeteciler göreve giderken toplu taşıma araçlarını çok sık kullanmaktadır.  Açık bir hak ihlali olan bu uygulamanın çifte bir standart yarattığını tekrar hatırlatarak gazetecilerin ücretsiz seyahat kartlarına getirilen sınırlandırmanın acil olarak kaldırılmasını istiyoruz” denilmişti. Basın örgütlerinin itirazını değerlendiren İETT gazetecilerin ücretsiz seyahat kartlarındaki sınırlandırmayı kaldırdı.

 

İETT'den yapılan açıklamaya göre program yazılımındaki güncelleme tamamlandığında elektronik geçişlerde görünen kısıtlama yazısı ortadan kalkacak. Güncelleme tamamlanana kadar gazeteciler bir sınırlama olmadan kartlarını kullanabilecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TGS, TGC’nin, girişimiyle, gazetecilerin, ücretsiz, seyahat, kartlarına, getiril
Yorumlar
Haber Yazılımı