Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 11:57
 
Gazetemize 3 ödül!
Darıca Haberi
Gazetemize 3 ödül!

Gebze Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir program düzenledi. Programda Gazetemiz ‘yılın gazetesi’ ödülünü alırken, gazetemiz muhabirlerinden Refik Sıla Güvenç Yılın ‘Kültür-Sanat’ Muhabiri, Çağlar Akar ise Yılın ‘Spor Muhabiri’ ödülünü aldı.

Gebze Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği geceyle ses getirdi. Holiday İnn Otel’de düzenlenen programa katılan konuklar eşsiz bir akşama yaşadı. Bölge siyasetçileri, sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcileri, iş adamları ve vatandaşlar düzenlenen geceye adeta akın etti.

ŞÖLEN GİBİ BİR AKŞAM

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü sebebiyle Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği akşam dev bir şöleni aratmadı. Programda konuşan Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Oğuz, “Bugüne kadar cemiyet olarak pek çok önemli adım attık. Atmaya da devam edeceğiz. Burada bizlerle olan herkese teşekkür ederim, ayaklarınıza sağlık, tüm meslektaşlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun, hepinize iyi akşamlar diliyorum” şeklinde konuştu. Programda söz alan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Levent Altun, “Tüm basın camiasındaki arkadaşlarımla nice günlerimiz olsun, bu akşamda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

KONUKLAR AKIN ETTİ

Düzenlenen etkinlik programı önce kokteyl ile başlarken konuklar kokteylde bir araya gelip hem sohbet etme fırsatı yakaladı hem de bol bol fotoğraf çektirdiler. Düzenlenen programa Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Büyükşehir Gebze Koordinatörü İbrahim Pehlivan, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, GTO Başkanı Nail Çiler, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural, MHP Çayırova İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban, Yeniden Refah Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü, Çayırova Belediyesi Eski Belediye Başkanları Şevki Demirci ve Ziyaettin Akbaş, CHP Gebze Meclis Üyesi Sinan Çeper, AK Parti Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Ramazanoğlu, AK Parti Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yılmaz, Gebze Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan, EYT Gebze Başkanı Nuh Erdoğan, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili,  İYİ Parti Meclis üyesi Birol Elüstü, ADD Gebze Başkanı Nilgün Aydın, ÇYDD Gebze Başkanı Nurcan Çınar, Darıca Final Okulları Müdürü Murat Kaya, DASİAD Başkanı Tevfik Özdinçer, KAISİAD Başkanı Meşaik Karakuş ve yönetimi, Gebze Pazarcılar Odası Başkanı Ziya Erat, İşadamı Abdullah Örs, iş kadını Serap Çakır, Gebzespor ve spor camiası yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

BASIN HALKIN SESİDİR

Programda konuşan kent protokolü, basının toplumun ve kamuoyunun sesi olduğunun altını çizerken tüm basın camiasının bu güzel gününü kutladıklarını söylediler. Kent ve bölge protokolünün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajlarındaki ortak vurgu, “basının her zaman ayakta kalması gerektiği, güçlü bir basının hem bölge hem de ülke üzerindeki olumlu izlerinin bundan sonra da devam edip, gazetecilerin görevlerini en güzel şekilde yapmalarıydı”

GAZETEMİZE ÖDÜL YAĞDI

2019 yılının mesleki ödülleri ile vefa ödüllerinin sahiplerini bulduğu akşamda gazetemiz adeta ödül rekoru kırdı. Düzenlenen akşamda yılın en iyi gazetesi ödülünü alan Darıca Hedef gazetesi imtiyaz sahibi Abbas Sır, ödülünü Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca’nın elinden aldı. Gazetemiz imtiyaz sahibi Abbas Sır, “Bu dönemde basın ilandan ilan alır duruma gelmek, herkesin yapabileceği bir şey değil. Gazetem çalışanlarına teşekkür ediyorum” derken gazetemiz muhabiri Refik Sıla Güvenç düzenlenen akşamda yılın en iyi kültür sanat muhabiri seçildi. Güvenç, ödülünü Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’den alırken bir diğer arkadaşımız Çağlar Akar ise yılın spor muhabiri ödülüne layık görüldü. Şu an vatani görevini yapan arkadaşımızın ödülünü babası Mesut Akar, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’tan aldı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazetemize, 3, ödül!,
Yorumlar
Haber Yazılımı