Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:02
 
Gebze'de tahliye başlıyor!
Gebze Uluslararası Marmara Nakliyeciler Terminali ile Gebze Belediyesi arasında yıllardır devam eden yargı sürecinde sona gelindi. Mahkeme daha önce verilen Yürütmeyi Durdurma Kararı’nı kaldırdı. Gebze Belediyesi yetkilileri Gebze Uluslararası Marmara Nakliyeciler Terminali’nde tahliye sürecinin başlayacağını bildirdi.
Gebze Haberi
Gebze'de tahliye başlıyor!

Gebze Belediyesi’nin Rahmetli Başkan Ahmet Penbegüllü 2003 yılında döneminde inşa ettiği terminal, aynı tarihte yap-işlet-devret yöntemi ile Muhammed Ali Kaymak başkanlığındaki Marmara Nakliyeciler Terminali ve Akaryakıt Nakliye Turizm İnşaat San.Tic.Ltd.Şti.’ne 10 yıllığına verilmişti. 70.bin m2 arazi üzerinde  600 adet kapasiteli treyler garajı, 90 adet büro, otel, kafeterya, market, akaryakıt istasyonu, depo ve yıkama yağlama ünite inşaatları yer alırken, firma ile Gebze Belediyesi arasındaki anlaşma 2013 yılında sona erdi. O tarihten bu yana kira ödemelerini yapmayan, boşaltma yazılarına rağmen bu tesisi işletmeye devam eden Terminal işletmecisi, Gebze Belediyesi hukuk bürosunun sürekli olarak boşaltma tebligatlarına yargıdan kararlar çıkartıp erteleyerek firma ile Belediye arasındaki gerginliği bugüne kadar getirdi. 

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI KALDIRILDI 
Gebze Uluslararası Marmara Nakliyeciler Terminali yönetimi tarafından daha önce alınan Yürütmeyi Durdurma Kararı bugün Gebze Adliyesi 3. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kaldırıldı. Taraflar hakim karşısında savunmalarını yaptı. Bu sırada duruşmaya katılarak süreci bizzat takip eden Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yaptığı savunmada, sözleşme bittikten sonra kamunun yaklaşık 140 milyon TL civarında zarara uğratıldığını söyleyerek kararın kaldırılmasını istedi. Gebze Uluslararası Marmara Nakliyeciler Terminali Avukatları ise bu savunmaya itiraz etti. Tarafları dinleyen hakim duruşmaya karar vermek üzere 5 dakika ara verdi. Verilen aranın ardından Yürütmeyi Durdurma Kararı’nın kaldırıldığı taraflara bildirildi. 

TAHLİYE SÜRECİ BAŞLATILIYOR 
Kararın ardından büyük mutluluk yaşayan Gebze Belediyesi yetkilileri Gebze Uluslararası Marmara Nakliyeciler Terminali’nde tahliye sürecinin başlayacağını bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, tahliye, başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı