Gebze’deki o yol çalışması trafiği rahatlatacak!
Haber
21 Eylül 2020 - Pazartesi 10:54
 
Gebze’deki o yol çalışması trafiği rahatlatacak!
Gebze Haberi
Gebze’deki o yol çalışması trafiği rahatlatacak!

Başkan Büyükgöz’ün girişimleriyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Belediyesi ve Karayolları işbirliğinde, D-100 Karayolu İstanbul istikameti yönüne gidecek araçların Hal binası önünde Kuzey Yan Yola katılımını sağlayacak Gebze’ye yeni bir giriş kazandırılıyor

Gebze’de trafiği rahatlatacak alternatif çalışmalar hızla sürüyor. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün girişimleriyle, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliğinde sürdürülen çalışmalar kapsamında Gebze’ye yeni alternatif bir giriş kazandırılıyor. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, D-100 Karayolu İstanbul istikameti yönüne gidecek araçların Gebze Sebze-Meyve Hal binası önünde Kuzey Yan Yola katılımını sağlayacak bağlantı çalışmalarının yanı sıra; Hükümet Caddesi Cumhuriyet Polis Karakolu yanından Kuzey Yan Yola bağlantı sağlayacak çalışmaları yerinde inceledi.

“TRAFİK YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK”

Başkan Büyükgöz, “İlçemiz sınırlarındaki Kuzey ve Güney yan yolların tek yön kullanımı noktasında şehre D-100'den girişi sağlayacak çalışmanın yanı sıra çarşıda Hükümet Caddesi ve Anibal kavşağındaki trafik yükünü hafifletecek bağlantı yolu çalışmaları hızla devam ediyor. Bu çalışmalar tamamlandığında özellikle araç ve akabinde yaya trafiği daha konforlu hale gelecek. Trafik yoğunluğunu azaltacak şekilde planlanan alternatif çözümleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz, Gebze Belediyesi ve Karayollarımızla koordineli bir şekilde hızla hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’deki, o, yol, çalışması, trafiği, rahatlatacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı