Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 11:57
 
Gebze ve Malazgirt gönül kardeşliği kurdu
GEBZE VE MALAZGİRT ARASINDA OLAN KARDEŞLİK PROTOKOLÜNÜN TARİHİ İMZASI GERÇEKLEŞTİ
Gebze Haberi
Gebze ve Malazgirt gönül kardeşliği kurdu

Gebze Belediyesi ve Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye protokolü Gebze Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Programda konuşan GTO Başkanı Nail Çiler, “Farklı kültürlerin kaynaşması gelecek adına güzel.  Hep birlikte olursak bir şeyler başarırız. Bu ülkenin kalkınması için her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

Gebze Belediyesi ve Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye protokolü Gebze Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Arslan, Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, Malazgirt Belediyesi Başkanı Cengiz Altın, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş Vakfı Başkanı Dr. Orhan Sami Gültekin, Kocaeli Muşlular Derneği Başkanı Kıyasettin Seçkin, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, GTO Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu, GTO yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. 

BAYRAĞIN OLDUĞU HER YER GÖNÜLDE

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından davetlilere bir slayt gösterisi izlettirildi. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren GTO Başkanı Nail Çiler, “Bugün burada dostluk için bir aradayız. Programda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Tüm siyasi partilere teşekkür ederim. Bugün özel bir gün. Benim doğduğum topraklar Malazgirt. Doğduğum ve doyduğum yer. İkisini de unutmayacağız. Malazgirt topraklarında doğsam da ben Gebzeliyim. Türk bayrağının olduğu her yer gönlümüzde. Fatih Sultan Mehmet'i anıyorum. GTO olarak çok program yaptık. Bu arkadaki bağlar önemli. Kültürlerin kaynaşması önemli. İki bölgenin kardeş bölge olması kalkınma adına önemli. Bunu çok önemsiyorum.  Farklı kültürlerin kaynaşması gelecek adına güzel.  Hep birlikte olursak bir şeyler başarırız. Bu ülkenin kalkınması için her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

 

 

MALAZGİRT RUHU KARDEŞLİK RUHUDUR

Malazgirt Belediyesi Başkanı Cengiz Altın konuşmasında, “Bu kardeşliğimiz sadece kâğıt üzerinde kalmayacaktır. Bu yıl 949 yılını kutlayacağımız Malazgirt Zaferi’ne tüm konukları davet ediyorum. Malazgirt ruhu kardeşlik, birliktelik ruhudur. Malazgirt’te şehit olanlar bu toprakları bize emanet ettiler. Geleceğimizin başarılı adımlar atmamız için tarihimizi iyi okumamız gerekir. Bizim amacımız hem sosyal hem ekonomik projeler hazırlamaktır. Malazgirt sadece Malazgirtlilerin değil. Başta belediye başkanı ve belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

MAZLUMU KORUYAN BİR MİLLETİZ

Programda söz alan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Bizler aman dileyenin canını yakmayan bir tarihiz. Bizler mazlumun yaralarını saran, sarmaya çalışan, o acıyı kendisine dert eden bir ülkeyiz. Bugün zalimlerin yaptıklarına ses çıkaran, mazlumu koruyan bir ülkeyiz. Tarihimiz boyunca böyleydik, bundan böyle de aynı şekilde olacağız. Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında bir olan bu ülke insanı son olarak 15 Temmuz’da aynı şekilde bir olmuştur, zalime geçit vermemiştir” dedi. Büyükgöz ayrıca, Malazgirt Belediyesi ile yapılan kardeşlik sözleşmesinin yarınlarda güzel sonuçlar doğuracağını sözlerine eklerken iki taraf adına da hayırlı olsun” dedi.

 

 

BU PROJE GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, “Emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bu tip projeler önemli ve değerli. Hepimiz için gurur veren şeyler. Hepimize mutluluk ve enerji veren bir birliktelik oldu. Yeniden herkese teşekkür ediyorum. Bir arada yapılan, birlikte başarılan her iş güzeldir. İnanıyorum ki bu ve bunun gibi örnek projeler ve birliktelikler artarak ve katlanarak devam edecektir” yorumunu yaptı.

YETER Kİ OMUZ OMUZA VERELİM

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler salondaki konuşmasında, “Bu çok önemli ve anlamlı bir toplantı. Gönül köprünün inşası ile ilgili bir toplantı. Bu coğrafyadaki insanları bir arada tutan çimentomuza zayıfladı. Bu ülkenin toprakları üzerinde oyunlar oynanıyor. Yeniden kardeşliğimizi sağlamamız lazım. 82 milyon insanımızı kardeş yapmamız için koşulsuz birbirimizi sevmemiz gerekiyor. Birbirimizi sevip, saygı duyup, el vermeliyiz.  Birbirimizi kucaklayan bu ülkenin gelecekte başaramayacağı iş yok.” İfadesini kullanırken gerçekleştirilen programda son olarak toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, ve, Malazgirt, gönül, kardeşliği, kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı