Haber Detayı
05 Ocak 2015 - Pazartesi 16:14
 
Gebze'de korkunç olay
Gebze Tatlıkuyu mahallesinde yıkılan binanın enkaz kaldırma çalışması gören herkesi şoke etti.
Gebze Haberi
Gebze'de korkunç olay

Gebze'nin merkezi sayılan ve eski Büyükşehir Belediye Binası karşısında yer alan bir binanın yıkımından sonra enkazının  taşınması sırasında yaşananlar Gebze korkunç bir facianın eşiğinden dönüldüğünü açık açık ortaya koydu.. Dün yıkımı tamamlanan binanın enkaz çalışması sırasında hiç bir önlemin alınmadan ve en korkunç yanı ise onlarca kadının enkaz alanında ve devasa kepçenin altında enkazdaki  bir kaç demir parçası almak için canlarını hiçe saymaları ve buna karşılık bir tek zabıtanın ve yetkilinin olmaması dehşet dolu saatlerin yaşanmasına neden oldu..

HEM TRAFİK AKIŞI DEVAM ETTİ HEM DE ENKAZ ALANINDA İNSANLARI UYARAN KİMSE YOKTU

Enkaz kaldırma bölgesinde hiç bir önlem alınmadığı gibi E-5'ten daha yoğun bir trafiğe sahip bölgede araçlar bu tehkilenin altında yollarına devam ederken çevre ve insan güvenliği için uyulması gereken kuralların hiçbirinin olmaması  telafisi mümkün olmayan can kayıpları ve mal kayıplarına neden olabilirdi.

Enkaz kaldırma yöntemi ve  hafriyatı taşıyan ve  iş makinelerinin bu kadar futursuz ve başıboşuk çalışması, o kadınların ve adamların kepçenin altında  gözü kara bir şekilde durarak hafriyattan bir demir parçası almak için canlarını hiçe saymaları, kepçe operatörünün ise onları hafriyatın bir parçasıymış gibi görerek hareket etmesi korunç ötesi bir  durum olarak orada toplanan ve yoldan geçen araç içindekileri de şoke etti.
Gebze'de korkunç çalışma
SORUMLU KİM?


Şimdi asıl merak edilen ise şu; 

Gebze Belediyesinde bu işlere kim bakıyor?

Hafriyat ve enkaz kaldırma işlemleri için kontrol kuralı yok mu?

Herkes istediği şekilde ve hiç bir önlem almadan insanların can ve malını böyle hoyratça tehlikeye atabiliyor mu?

Haberpi'nin çektiği bu videoda gördüğünüz dehşet dolu enkaz kaldırma ve hafriyat alma sırasında oradaki insanlar hayatlarını kaybetseydi veya geçen araçların üstüne bu hafriyatlar dökülseydi sorumlusu kim olacaktı?

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

(KAYNAK: HABERPİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Tatlıkuyu, mahallesinde, yıkılan, binanın, enkaz, kaldırma, , çalışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı