Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 11:36
 
Gebzelilerin susuzlukla imtihanı!
Gebze Haberi
Gebzelilerin susuzlukla imtihanı!

Geçtiğimiz gece Gebze’de ana isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle kesilen sular, yaklaşık 35 saatten fazladır gelmedi. Vatandaşlar ise duruma isyan etti.

İSU tarafından yapılan açıklamada İçme suyu ana isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle 23 saatlik su kesintisi yaşanacağı duyurulmuştu. Gebze'de gece yarısında başlayan kesinti hakkında İSU Perşembe günü 03.00 Cuma günü 03.00 saatleri arasında 24 saatlik su kesintisi yaşanacağı duyurmuştu. Gebze'de yaşanan su kesintisinden Gebze’nin 16 mahallesi etkilendi. İSU kesintinin 24 saat olacağını söylemişti ancak, gece yarısı gelmesi gereken sular halen gelmedi.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Vatandaşlar gelmeyen suya isyan ederken, yaz sıcağında üstelik korona virüs vakalarının yeniden yükselişe geçtiği bu zamanlarda suların bir an önce gelmesi gerektiğini belirtti. Gebze Belediyesi’ne şikayet çağrıları bırakan vatandaşlar belediyeden net bir cevap alamadı. İSU’nun ise telefonlarını meşgule attığını iddia eden vatandaşlar yaklaşık 35 saatten fazladır susuz olduklarını söyleyerek tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi.

İSU NE DEMİŞTİ?

Gebze bölgesinde 1999 yılında iller bankası tarafından yapılan Æ1200 CTP (Cam takviyeli plastik boru) içmesuyu ana isale hattı üzerinde arıza meydana gelmiştir.

Geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından ekonomik ömrünü tamamlamış olan mevcut CTP boru hattının 1300’lük Çelik Boru hattı ile yenileme çalışması tamamlanmıştı. Yapılan çalışmalar kapsamında CTP hattından çelik boru hattına yapılacak olan entegre çalışmalarında 3 farklı noktadan bağlantı yapılması öngörülmekteydi. Pandemi süreci içerisinde yeni çelik boru hattına bağlantı çalışmaları sırasında 24 saatlik su kesintisi öngörüldüğünden yapılacak olan çalışmalar ileri bir tarihe ertelenmişti.

Son olarak CTP boru hattı üzerinde yaşanan arıza ile birlikte Çelik boru hattına deplase çalışmaları eşzamanlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Yapılacak olan çalışmalar kapsamında Perşembe günü saat 03:00 ile Cuma Günü saat: 03:00 saatleri arasında 24 saatlik su kesintisi öngörülmektedir.

Su Kesintisinden Etkilenecek Bölgeler;

Gebze İlçesi; Mevlana ve İstasyon mahallelerinin bir kısmı, Hacı Halil, Yenikent,Gaziler, Mustafa Paşa Köşlüçeşme, Osman Yılmaz, İnönü, Güzeller, Kirazpınar, Arapçeşme, Sultan Orhan, Tatlıkuyu, Barış ve Tavşanlı mahallelerinin tamamına su verilemeyecektir.

Abonelerimize göstermiş olduğu anlayıştan dolayı teşekkür ederiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzelilerin, susuzlukla, imtihanı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı