Gebzespor’dan tarihi çağrı!
Haber
19 Ocak 2020 - Pazar 11:53
 
Gebzespor’dan tarihi çağrı!
Spor Haberi
Gebzespor’dan tarihi çağrı!

Recep Avcı başkanlığında yeni bir kimliğe bürünen Gebzespor, bugün saat 14.00’da Alaettin Kurt Stadı’nda oynanacak olan Bağcılarspor maçıyla başlayacak olan ligin ikinci yarısı öncesinde Gebzeliler’e tarihi bir mesaj gönderdi. “Gebzespor’un sadece akıl ve gönül birlikteliğine ihtiyacı var” başlıklı geniş yankı uyandıran bir mesaj yayımlayan mor beyazlı yönetim, Gebzespor’a gönül verenlere çağrıda bulundu. İşte o mesaj:

GEBZESPOR’UN SADECE AKIL VE GÖNÜL BİRLİĞİNE İHTİYACI VAR!

Dünyadaki şehirlerin karşılaştırılmasında kullanılan ekonomik etkinlik, politik güç, bilgi ve etkisi, finansal güç, yaşam kalitesi, küresel çapta rekabet gücü gibi veriler incelendiğinde Gebze ile rekabet edebilecek çok az sayıda şehir bulunmaktadır. Bunun yanında, Gebze ilçesi tarihi, ekonomik, sosyal ve kültürel değerleriyle Ülkemizin gelişimine katkıda bulunan ve ülke gündemine yön veren ve yöneten değerler yetiştiren çok önemli bir bölgedir.

Gebze insanının da en büyük değerlerinden ve motivasyon kaynaklarından biri de ortak paydası olan Gebzespor Kulübüdür. Gebze, ilçesi ve spor kulübü olarak gösterdiği ortak irade, sahip olduğu değer yargıları ve yarışmacı kimliğiyle geçmişinde Türk spor kamuoyu için örnek model olan bir bölgedir. Ancak, son yıllardaki inişli çıkışlı performansımız, camiadaki sahiplenme eksikliği, iletişim kopukluğu, tutarsız stratejiler, kurumsallaşma eksikliği yapılan her türlü fedakarlıklara rağmen Gebzespor’u arzulanan noktadan uzaklaştırmıştır.

Eski başarılarımıza ulaşabilmek için Gebzespor camiası olarak öncelikle huzura ve iç barışa ihtiyacımız olduğu bu günlerde tarzımızı ve tavrımızı değiştirmemiz, bulunduğumuz camiayı anlamamız ve yeniden anlamlandırmamız gerekmektedir. Gebzespor algısını yüksek tutmalı ve her platformda temsil ve saygınlığını artırmalıyız. Bu hedeflerimize tüm kenti ortak edebilmek için Kulübümüzün tüm iç ve dış paydaşları ile sağlıklı iletişim platformları oluşturmamız en büyük sorumluluğumuz olacaktır. Sakin, planlı ve kararlı olmamız gereken bir dönem yaşıyoruz.

Nihai amacımız kurumsal gelişimini tamamlamış; aidiyet duygusu gelişmiş; kendini sürekli olarak yenileyen; iç ve dış paydaşlarıyla uyum içinde çalışan; başarıyı hedefleyen; kendifinansmankaynaklarınıoluşturmuş;rekabetgücüyüksek;gençleringelişiminekatkısağlayan,sporetiğiveahlakıgelişmiş bir spor kulübü oluşumunu gerçekleştirmektir.

Bu nedenle, ihtiyacımız olan tek şey Gebze kanaat önderlerinin, kamu ve sivil sektör temsilcilerinin, kısacası tüm Gebze camiasının sadece ve sadece akıl ve gönül birliğidir. Geçmiş gücümüzü bugünün enerjisi ile birleştirerek Gebzespor’un geleceğini planlamak için değerlerimize sahip çıkmak hepimizin sorumluluğu olmalıdır.

Gebzespor’un sorunu maddi destek değil, manevi destektir; akıl ve gönül birliğidir; samimiyettir; güvendir; doğru iletişimdir; doğru planlamadır. Gebze kentinin alın terine, akıl terine ve gönül terine ihtiyacımız var.Esirgemeyin, eksik etmeyin!

Gebzespor’un isminde gizli olan değerleri tüm kent olarak yeniden hatırlamamız gerekiyor.

Güven Enerji Birliktelik ZaferEforSamimiyet Potansiyel Onur Ruh

Bu çerçevede, Gebzespor için bir ortak akıl platformu oluşturmamız; yenilikçi projeler üretmemiz;  sürdürülebilirliği planlamamız; camiayı yeniden kazanmamız ve şikayet eden değil çözüm üreten bir camia olmamız gerekmektedir.

Aklınızı ve gönlünüzü Gebzespor’dan eksik etmemeniz dileğiyle tüm camiamızı akıl ve gönül ortağı olmaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Biz büyük bir inançla yeniden başlıyoruz; sizler de yeniden başlamaya var mısınız!

Gebzespor Yönetim Kurulu 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzespor’dan, tarihi, çağrı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı