“Gelişmemiz, ancak kaliteli kadrolarla mümkün!”
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 12:02
 
“Gelişmemiz, ancak kaliteli kadrolarla mümkün!”
Siyaset Haberi
“Gelişmemiz, ancak kaliteli kadrolarla mümkün!”

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yıllardır uyguladığı ezberci sistemi eleştirerek, “Ülkemizin Yeniden Büyük Türkiye hedefine ulaşması ve gelişmesi istikrarlı milli eğitim politikaları ve iyi yetişmiş, kaliteli, milli, eğitim kadroları ile mümkündür.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, ulusal ve yerel gündeme dair bir yazılı basın açıklaması düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında milli eğitim sistemi ve okullardaki uzaktan eğitim konusunda da konuşan Başkan Kılıç, “Türkiye’deki eğitim sistemi; Dünya Ekonomik forumunun yayınladığı eğitim kalitesi 2018 raporuna göre Türkiye 99. sırada Katar, İran, Pakistan gibi ülkelerin gerisinde Mozambik, Nikaragua, Tanzanya gibi ülkelerin bulunduğu yüzdelik dilimde yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı yıllardır uyguladığı ezbere dayalı ve sınav geçmeye yönelik neredeyse her sene değiştirilen eğitim sistemi yerine anlamaya, kavramaya, uygulamaya ve yenilik yapmaya istikrarlı bir milli eğitim müfredatı geliştirememiştir. Yetersiz, düşük kaliteli ve yaz-boz tahtası gibi sürekli değişen bir sistem ve müfredatla milletimizin geleceği ile oynanmaktadır. Ülkemizin gelişmesi, Yeniden Büyük Türkiye hedefine ulaşması; istikrarlı milli eğitim politikaları ve iyi yetişmiş, kaliteli, milli, eğitim kadroları ile mümkündür. Bugün dünyadaki en büyük güç, nesiller yetiştiren, kaliteli eğitim sistemidir.” dedi.

“KALİTELİ İNSAN YETİŞTİRMEYE ÖNEM VERECEĞİZ”

Sözlerini sürdüren Kılıç, “Yeniden Refah Partisi olarak bizim ilk işimiz ülkemizi eğitimde dünya sıralamasında ilk otuza getirmek, sonrasında da ilk ona sokmak olacaktır. Bizim eğitim sistemimiz, sadece taklit eden, batıdaki eserlerin tercümesini yapan değil, yenilik yapabilen, icat edebilen nesiller yetiştirmeye odaklı olacaktır. Bizim eğitim sistemimiz, sadece ezberleten, sınavlardan geçirip işe yaramayan diplomalar veren değil, uygulamaya yönelik bilgi kazandıran eğitim sistemi olacaktır. Çocuklarımız ve gençlerimizin ahlaki gelişimini ihmal ederek sadece bilimsel alanda eğitmek, toplumumuza ve tüm insanlığa potansiyel birer tehdit yetiştirmek manasına gelir. Yeniden Refah Partisi olarak biz, kaliteli insan yetiştirmeye en büyük önemi vereceğiz. Bilimsel ve teknik kalitesi yüksek, aynı zamanda ahlaki ve manevi kalitesi yüksek nesiller yetiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Gelişmemiz,, ancak, kaliteli, kadrolarla, mümkün!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı