Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 12:36
 
GTÜ’den o etkinliğe soruşturma!
Gebze Haberi
GTÜ’den o etkinliğe soruşturma!

Gebze Teknik Üniversitesi, öğrenci kulüpleri tarafından 26-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 'Evrim Günleri' programı hakkında araştırma ve soruşturma başlatıldığını duyurdu.

26-27 Ekim arasında GTÜ'de öğrenci kulüplerince düzenlenen 'Evrim Günleri' programı tepki çekmiş, hatta Darıca Belediyesi'nin de söz konusu programa katkı sunduğu iddia edilmişti. Ancak Darıca Belediyesi yaptığı açıklamayla etkinlikle alakalarının olmadığını duyurmuştu. Program hakkında bir açıklama da GTÜ'den geldi. Üniversiteden yapılan açıklamada milli hassasiyetler göz önüne alınarak, konu hakkında araştırma ve soruşturma başlatıldığını duyurdu ve şu ifadeleri kullandı; "Gebze Teknik Üniversitesi bilimin ışığında, ülkemize ve milli değerlerimize saygılı gençler yetiştirme gayesinde olan ülkemizin ilk 11 araştırma üniversitesinden birisidir. Gebze Teknik Üniversitesi olarak elliden fazla öğrenci kulübü ile yıl içinde 300'den fazla etkinliğe imza atılmaktadır.

"REKTÖRÜLÜĞÜN ONAYI VEYA MÜDAHALESİ OLMAMAKTADIR"

Öğrenci Topluluklarımız hem alan bilgileri hem de alan bilgileri dışında da sürdürdükleri etkinliklerde dünyanın üzerine konuştuğu bilimsel tüm tartışmalarla ilgili konuları ele almaktadırlar. Üniversitemizin öğrenci toplulukların yaptığı bu etkinliklerde rektörlüğün onay ve düzenleme süreçlerinde bir müdahalesi olmamaktadır.  Mevzu bahis etkinliğin organizasyon ve düzenlenme aşamasına ait olarak milli hassasiyetlerimiz de dikkate alınarak gerekli araştırma ve soruşturma başlatılmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTÜ’den, o, etkinliğe, soruşturma!,
Yorumlar
Haber Yazılımı