Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 09:24
 
Gümüşhaneliler ‘kurtuluşu’ kutladı!
Çayırova Haberi
Gümüşhaneliler ‘kurtuluşu’ kutladı!

İstanbul’da Pendik-Tuzla Gümüşhaneliler Derneği tarafından Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümü nedeniyle program düzenlendi. Çayırova Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenen programda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Mehteran Grubunun gösterisi ile vatandaşlar coştu. Açılış konuşması yapan Dernek başkanı Fatih Öztürk, “Yeni ve genç bir yönetim olarak çalışmalarımıza başladık. Derneğimiz Pendik’te Kurulu olmasına rağmen, üyelerimiz Kartal ile Gebze arasında dağılım göstermektedir. Bu senede Çayırova ve Darıca’da bulunan üyelerimizin talebi üzerine sn. Belediye başkanımızın da katkılarıyla burada gerçekleştiriyoruz. Biz bilincini oluşturmak, bu vatanı bizlere hediye eden atalarımızı yad etmek, gençlerimize memleket sevdası aşılamak üzere böyle bir program icra ediyoruz.” dedi.

OLGUN, “YÖRE DERNEKLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Programda konuşan Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDAF) Genel Başkanı Vahit Olgun ise “Gümüşhane’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümü münasebetiyle yapılan bu programı düzenledikleri için Pendik-Tuzla Derneğimizin başkan ve yönetimini tebrik ediyorum. Bu vesileyle bu ülkeyi bizlere hediye eden ve rahmeti rahmana ulaşan tüm geçmişlerimizi hayır ve minnetle yad ediyorum. Çayırova’da hemşerilerimize hizmet eden ve her daim yanlarında olan belediye başkanı Bünyamin Çiftçi’nin şahsında tüm ekibini tebrik ediyorum. Tüm katılımcı hemşerilerimi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

ÇİFTÇİ, “YÖRE DERNEKLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ise konuşmasında “Pendik derneğimizin kurtuluş ile ilgili bir programı ilçemizde yapmasından dolayı teşekkür ediyorum. Bizler siz değerli hemşerilerime hizmet için buralardayız. Belediye olarak kurduğumuz ve hazırlıklarına devam eden folklor ve halk müziği korosu Çayırova’da bulunan hemşeri gruplarının yöresel türkü ve oyunlarını oynayacak hale gelecek ve bu tür programlarda görev alacaklardır. Ekibimle birlikte her zaman hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Programı icra eden, Dernek başkanımız ve ekibini kutluyorum” şeklinde konuştu.

GEBZE BÖLGESİ’NDEN YOĞUN İLGİ

Diğer konuşmaların ardından yöresel sanatçıların konserleriyle program gece geç saatlere kadar devam ederken, programa İstanbul GÜDEF Başkanı Vahit Olgun, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ve Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Mahmut Çelik, Çayırova MHP İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban, Çayırova AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Karahan, Çayırova MHP Meclis Üyeleri Murat Dinç ve Davut Aksay, Çayırova Yeniden Refah Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Şamil Ayyıldız, Çayırova Büyük Birlik Partisi İlçe Başkan Yar. Necmettin Ayyıldız, Çayırova Özgürlük Mah. Muhtarı Tamer Kaya, Darıca Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Durmuş Bayrak, Şekerpınar ERKOP Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Ahmet Bayraktar, Gebze TÜRKAV Şube Başkanı Ozan Özocak, Kocaeli Artvinliler Federasyon Başkanı Ayhan Yılmaz, Gebze Teknik Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Orhan Şahin, Gebze Teknik Üniversitesi Müdürü Abidin Aytemur ve çok sayıda dernek başkanları ile Gümüşhaneliler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhaneliler, ‘kurtuluşu’, kutladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı