Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 15:55
 
Hacı adayları Kocaeli’nden uğurlandı
Kocaeli 2019 Hac Uğurlama Programı Cengiz Topel Havaalanı'nda gerçekleşti.
Kocaeli Haberi
Hacı adayları Kocaeli’nden uğurlandı

Kocaeli 2019 Hac Uğurlama Programı Cengiz Topel Havaalanı'nda gerçekleşti. 2019 yılında hacca gitmek için hazırlıklarını tamamlayan hacı adaylarının heyecanlı bekleyişleri sona erdi. Kocaeli İl Müftülüğü'nün organizasyonuyla hacca gitmek için kayıt yaptıran 170 kişilik hacı adayı kafilesi kutsal topraklara uğurlandı.

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ YAPILDI

İl Müftülüğü tarafından hacı adayları için 23 Temmuz Salı günü Cengiz Topel Havaalanında uğurlama merasimi düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği hacı uğurlama merasimine Vali Yardımcısı Aytaç Akgül, İl Müftüsü Sinan Cihan, İlçe Müftüleri, Din görevlileri ve hacca gidecek adayların aileleri katıldı. Uğurlama töreni, Zincirlikuyu Camii baş imam hatibi Necati Adıgüzel ve Yeni Cuma Camii Müezzini Ali Gülmez'in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, ilahilerle devam etti.

HACI ADAYLARINA TAVSİYELER

İl Müftüsü Sinan Cihan, yaptığı konuşmada hacı adaylarına hac ibadeti ile ilgili olarak tavsiyelerde bulundu. Vali Yardımcısı Aytaç Akgül ise hac adaylarına hayırlı yolculuk dileklerini iletti. Kartepe Müftüsü Mustafa Nurgün'ün yaptığı duanın ardından hacı adayları sevinç gözyaşları içinde Medine’ye gitmek üzere uğurlandılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hacı, adayları, Kocaeli’nden, uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı