Haber Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 16:10
 
Haliç’in çamuru Dilovası’ndan temizlenecek!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki olan İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı Dilovası’na gelerek incelemelerde bulundu.
Dilovası Haberi
Haliç’in çamuru Dilovası’ndan temizlenecek!

İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı şirket yöneticileri ile birlikte ‘Haliç Dip Çamuru Susuzlaştırma Tesisi’nin ekipmanlarını yapan Ketmak Makina'nın Dilovası OSB'deki tesisini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. İstanbul'da Haliç'in zeminindeki çamur tabakanın temizlenerek tahliye edilmesi amacıyla kurulan tesisin ekipmanlarını yapan Ketmak Makine ziyaretinde konuşan İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı, “Haliç'in temizliği için hayati önem taşıyan dibindeki birikmiş çamurların temizlenmesi amacıyla kurulan tesisimizin ekipman ihtiyacını karşılayan Ketmak Makine’yi ziyaret ettik.

DÜZENLİ OLARAK

Kurulacak olan tesisimiz ile Kağıthane ve Alibeyköy derelerinden gelen kum ve çamurun Haliç'te birikmesi sonucu oluşan koku, suyun oksijeninin tükenmesi gibi sorunların çözülecek. Tesiste suyundan arındırılacak çamur, kuru halde kamyonlar vasıtasıyla taş ocaklarına ve hafriyat bölgelerine götürülecek. Haliç’imizin çamuru kurulacak olan tesisle düzenli olarak temizlenecek” dedi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haliç’in, çamuru, Dilovası’ndan, temizlenecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı