Haber Detayı
24 Ocak 2015 - Cumartesi 13:00
 
Karaosmanoğlu'na gittiler
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Gebze Temsilciliği Başkanı Ziya Özhan ve yönetimini makamında misafir etti.
Gebze Haberi
Karaosmanoğlu'na gittiler

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İnşaat Mühendisleri OdasıKocaeli Şubesi Gebze Temsilciliği Başkanı Ziya Özhan ve yönetimini makamında misafir etti.

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Gebze Temsilciliği Başkanı Ziya Özhan ve yönetim Kurulu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu makamında ziyaret etti. Türkiye'de son yıllarda yapılan ve inşaatları devam eden büyük dev projelerde, Türk mühendislerin tek başına görev almasının önemine vurgu yapan KocaeliBüyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Hükümetimizin ve özel sektörün ortaklaşa yaptığı dev projelerinde kendi mühendislerimizin her alanda hizmet vererek bilgi birikimini artırmasının arzu ediyorum. Üçüncü Köprü, İzmit Geçiş Köprüsü ve yapımı tamamlanan asrın projesi Marmaray gibi büyük inşaat ve teknik çalışmaların, eğitim amaçlı alanlar olarak görülmesi mühendislerimiz açısından çok faydalı olacaktır. Bu tarz büyük projelerde bizim mühendislerimizin, dünyada ve ülkemizde tek başına sorumluluk üstlendiğini görmek bizi gururlandıracaktır. Ülke mühendislerimizin prestijli yapıların inşasında yer alması ve daha sonrası marka isimler olması bizlerin arzu ettiği bir durumdur. Gelecekte dev projeleri gelecekte kendi mühendisimiz, yabancı katkısı olmadan yapmalıdır" dedi.

Türkiye coğrafyasının deprem riski taşıdığını da sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, "1999 depremi bizlere birçok konuda ders verdi. Özellikle inşaat alanında eksikliklerimizi görerek önlem almak için her kuruma görev düşmesine neden oldu. Özellikle inşaat mühendislerimize çok daha fazla görev düşmektedir. Vatandaşımızı doğru yönlendirerek, inşaat çalışmalarında kaliteden ödün vermeden işler ortaya çıkarması önem arz etmektedir. Biliyorum ki İnşaat Odamızın Kocaeli Şubesine ve Gebze temsilciliğine bağlı mühendislerimiz, deprem riskini göz ardı etmeden çalışmalarını sürdürmektedirler" ifadelerine yer verdi.

Kocaeli'de kaçak yapılaşma ve hafriyat noktasında önemli bir mücadele verdiklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Üniversiteden mezun olup bu meslekte hayata atılan genç mühendislerimizin, saha deneyimi kazanması için eğitim çalışmalarına önem vermesi beni sevindiriyor. Saha deneyiminin çok önemli olduğunu tekrar vurgulamak isterim. İnşaat mühendislerimizin temelden en üst noktaya kadar, her noktada donanımlı olması kendileri açısından olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle tecrübe ve bilgi birikiminde ki artış, genç mühendislerimize özgüven kazandıracaktır. Bunun için ülkemizde ve şehrimizde yapılan dev projelerin tecrübe alanları olarak görmeniz yerinde olacaktır" açıklamasını yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, İbrahim, Karaosmanoğlu, İnşaat, Mühendis
Yorumlar
Haber Yazılımı