Kaya adaylığını açıkladı
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 17:38
 
Kaya adaylığını açıkladı
Siyaset Haberi
Kaya adaylığını açıkladı

AK Parti Gebze İlçe Başkan Adayı Recep Kaya, düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Toplantıda konuşan Kaya, “Görev süremiz boyunca Cumhurbaşkanımızın belirlediği 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı ilerleteceğiz” dedi.

AK Parti Gebze İlçe Başkan Adayı Recep Kaya, adaylığının açıklanmasının ardından bir basın toplantısı düzenledi. İlçe teşkilatında düzenlenen basın toplantısına; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, önceki dönem Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Gebze İlçe Başkan Adayı Recep Kaya ve partililer katıldı.

İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Toplantıda ilk olarak AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar konuştu. Ayar konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “AK partimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kuruluşundan bu yana ulaşımdan, sağlığa, güvenlikten, enerjiye kadar birçok alanda çağ atlatan seviyelere ülkemizi getirdi. İnandığımız yolda yürümeye teşkilatlarımızla devam edeceğiz. 7. İlçe başkanlığı görevini yürüttüm. Bu koltuklar hizmet etmek için var. Bundan 3 yıl önce devraldığım koltuğu, yeni başkan adayımıza devretmek üzere çalışıyoruz. AK Parti’de sen-ben yok biz var. Ak Parti’de görev istenmez. AK Parti’nin geleneklerine ve dava şuuruna uyarak bu zamana kadar görevimize devam ettik. Hafta sonu Recep başkanımıza görevi devredeceğiz. Hayırlı olsun. Başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Recep başkanımız tecrübesiyle birlikte görevinin hakkını verecek.”

KOLTUK SENDROMU YAŞAYANLAR OLUYOR

AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar’ın ardından Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz bir konuşma yaparak, “Dava hukuku hiçbir zaman değişmez. Bizim burada demokrasinin sürecini çalıştırırken yeniden tazelenmek için ruh depolamasını gerçekleştirmiş olacağız. Teşkilatımızın hayırlı olmasını diliyorum. Koltuk değişimleri izzet ve ikbal bekleyerek görev isteyenlere verilmiyor. Görev tevdi ediliyor. Koltuktan kalktığımızda hiçbir şey kaybetmemiş oluyoruz. O koltuklardan kalkınca günlerce sendrom yaşayanlar oluyor. Bu bizim teşkilatımız için geçerli olmuyor. İrfan başkanımız görevini hakkıyla yerine getirdi. Bugüne kadar hiçbir eksiklik yaşanmadan huzurlu bir çalışma dönemi geçirdik. Recep kardeşimizle de aynı minvalde çalışmaya devam edeceğiz. Bir nöbet değişimi olabilir ancak dava anlayışımıza zarar getirecek bir çalışma içinde olmayız” dedi.

2023 HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün ardından son olarak AK Parti Gebze İlçe Başkan Adayı Recep Kaya konuştu.  Kaya, “Yapılan istişareler sonucunda 6. Olağan kongremizde aday olmamıza vesile olan herkese teşekkür ederim. Bayrak değişiminde aday olan dava arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Gebzemizin birlik ve beraberliği bugüne kadar kazanılan tüm başarıların mihenk taşıdır. Görev süremiz boyunca Cumhurbaşkanımızın belirlediği 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı ilerleteceğiz. Yaklaşık 3 yıl görev yapan İrfan başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaya, adaylığını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı