Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 16:54
 
Kayıtlarda yoğunluk var
Darıca Haberi
Kayıtlarda yoğunluk var

Darıca Özel Uğur Ortaokulu ve Anadolu Lisesi Okul Müdürü İrfan Yılmaz yeni dönemde okullarına yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Darıca Özel Uğur Ortaokulu ve Anadolu Lisesi Okul Müdürü İrfan Yılmaz geride bıraktığımız yıl ve yeni dönemle ilgili açıklayıcı bilgiler verdi. Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Darıca’mızın ve bölgemizin en iddialı kadrosu ile eğitime başlamıştık. Kadromuz hedeflerimizin ilk önceliği olan bireyi “hayata ve sınava hazırlama” felsefemizden hareketle 24 saat esası üzerinden öğrencimizi takip ederek görevimizi yaptık. Gergefteki kilimin deseni gibi bilişsel eksikleri ince ayrıntıları gözden kaçırmadan tamamlamaya çalıştık. TANI, AGİS ve deneme sınavları ile öğrencilerimizin eksiklerini sık sık görerek tedbirler aldık.

TEDBİR ALDIK

1968’den beri UĞUR OKULLARI olarak öğrencilerimizi sınava hazırlarken temel başarı prensiplerimizden hiç ödün vermedik. Başarının sevgi ve disiplinden geçtiği bilincinden hareketle öğrencilerimiz çok sevdik. Her öğretmen yüreğinde öğrencisine kocaman bir yer açtı bu yolla öğrencimizde öğretmenini ve dersini sevdi olmazsa olmazımız güler yüz ve sevgi odaklı olmaktı. Çağdaş eğitimin gereği olarak beş dil iki beceri vaz geçemediğimiz prensiplerimiz arasında yerini aldı. Her öğrencimizin bireysel farklılıklarını önemseyerek tedbirlerimizi buna göre aldık.

DOĞRU YOLDAYIZ

Her öğrencimiz ana dil, iki yabancı dil, robotik kodlama stem ile teknoloji dilini, matematiksel işlemlerle bilim dilini ve hayata dair davranış dilini vererek toplumsallaşma sürelerine olumlu katkıda bulunmaktayız. Ayrıca her öğrencimizin bir enstrüman çalması ve bir spor dalında başarılı olması için planlı çalışmalarımız devam etmekteyiz.  Geride bıraktığımız salgın sürecinden önce birinci yarıyılda yapılan Türkiye geneli OKULİSTİK ve benzeri Türkiye geneli ortak sınavlarda aldığımız Türkiye birincilikleri ve başarılarımız doğru yolda olduğumuzun göstergeleri olmuştur.

YOĞUN KAYITLARA CEVAP VERMEYE ÇALIŞIYORUZ

15 Mart’tan itibaren salgın sürecinde öğrencilerimizle haftada yaklaşık 24 saat yüz yüze canlı ders anlatımları, ödev takiplerini her gün, günlük yoklama ve haftalık deneme sınavları yaparak eğitimimizi aksatmadan başarı ile dönemi tamamladık. Bu kapsamda olmak üzere yeni dönemde sınıf içi yoğunlukları ve hijyen kuralları ÖNCE SAĞLIK prensibinden hareketle ele alınmış ve yeni dönem tedbirleri tamamlanmıştır. Okulumuz yeni dönemde idari ve akademik kadrosu ile tüm sağlık tedbirlerini almış ve yoğun kayıtlara cevap vermeye çalışmaktadır.

•             Anadolu Lisemizde her sınıfta boş kontenjanlarımız azalırken ortaokul sınıflarımızın bazıları dolduğu için yeni kontenjan artırma çalışmalarımıza hız vermiş bulunmaktayız.

•             Modern derslik ve laboratuvar yapılanmaları yanında iki yüz kişilik konferans salonu çalışmalarımız ile en üst katta bulunan yemekhane, kantin, okuma salonu ve sınava hazırlık salonlarının kapasite artırımı çalışmalarımızda sona yaklaşılmıştır.

•             Ayrıca anaokulu ve ilkokul planlarımızı da 2021-2022 eğitim-öğretim dönemine yetiştirme çalışmalarımızda devam ettirmekteyiz.

•             Bölgemizin en iddialı okulu konumuna gelen DARICA UĞUR OKULLARI ülkemizin geleceği olan gençlerin sınava hazırlanırken haytada hazırlandıkları okulun evle buluştuğu yuvaları olmaktadır.

•             BAŞARI İÇİN UĞUR HERKESE YETER”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kayıtlarda, yoğunluk, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı